اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 11 سرطان , 1397

آزمایش دو داروی جدید برای کاهش یا درمان کامل سردردهای میگرنی

لندن – صدای امریکا – ۱۵ قوس – باختر
کسانی که از سردردهای مداوم موسوم به سردردهای میگرنی رنج می برند، به زودی به گروه تازه‌ای از دواها برای کاهش دردهای‌شان دسترسی خواهند داشت.
پژوهشگران مجله نیو انگلند در دو پژوهش جدید نشان داده اند دو دوا که در شبکه های مغزی بیماری دردناک میگرن دخالت دارند، می توانند دفعات بروز حملات میگرن را بدون ایجاد عوارض جانبی کاهش دهند.
«پیتر گادزبی» نویسنده یکی از پژوهشها و استاد نورولوژی در کینگز کالج می گوید «این دواها نخستین دواهای معالجه میگرن هستند که محل بیماری را نشانه می گیرند. دواهای کنونی پیشگیری میگرن ، شامل موادی برای تداوی فشار خون بالا، صرع ( مرگی ) و افسردگی هستند.
گادزبی افزود: ما به بیماران اختیار انتخاب میان دواهای بتا بلوکر که در آنها احساس خستگی ایجاد می کند و یا داروهای ضد افسردگی که آنها را خواب آلود می کند و موجب افزایش وزنشان می شود، می دهیم.
در دواهای جدید از آنتی بادی های (پادتن) مخصوصی استفاده می کنیم که یک پرده مخصوص بر روی مغز می کشد و درد را تنظیم می کند.هدف این دواها آن است  که جلو شدت عوارض میگرن شامل سردرد ،تهوع و حساسیت به نور و صدا را بگیرد.
این گروه همگی تقریباً روزانه دچار حمله میگرن می شدند. پس از تزریق دوا ،شمار حملات مداوم میگرن کاهش یافت و در بعضی آنها به کلی قطع شد.ختم / فریده

مشاهده در منبع اصلی