اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 30 دلو , 1398

محقق: طرفدار اعزام هموطنان به هیچ جنگی نیستم

از افغانستانی هایی که در جنگ بودند به نیکی یاد کردم اما این بدین معنا نیست که آنان را دولت افغانستان، من و یا حزب من به جنگ فرستاده باشم.

به گزارش شبکه اطلاع رساني افغانستان(afghanpaper)، محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی در گفتگوی تلفنی با تلویزیون آشنا، صدای آمریکا درخصوص اظهارات خود در اجلاس تهران و مغایرت آن با موضع رییس اجرایی حکومت وحدت ملی گفت: اصل مطلب این است که به کنفرانسی در تهران دعوت شده بودم که بخشی از آن درخصوص بررسی مسایل تکفیری و جریان های افراطی در سوریه، عراق، افغاستان و دنیا صحبت شد و این موضوع با همزمان با سقوط خلافت خودخوانده داعش در سوریه و عراق همزمان شد.

محقق ادامه داد: در قسمتی از سخنان خود از سقوط داعش استقبال کردم و از کسانیکه در آن جنگ تشریک مساعی کردند و نیز از افغانستانی هایی که در جنگ بودند به نیکی یاد کردم اما این بدین معنا نیست که آنان را دولت افغانستان، من و یا حزب من به جنگ فرستاده باشم و در این رابطه سیاست کلی ما این است که طرفدار اعزام نیرو به جنگ هیچ کشوری نیستیم.

معاون دوم ریاست اجرایی، در سوال به پرسش مجری مبنی بر تطمیع جوانان افغانستانی به جنگ رفته در ایران اظهار کرد: به جنگ سردی که میان شما و ایران دوام دارد نمی پردازم، بیان این مساله از سوی شما ناشی از مساله جنگ سرد روانی میان رسانه ها و تلویزیون های وابسته به آمریکا و ایران است که در آن دخالت نمی کنم. سیاست ما عدم اعزام نیرو به خارج است و من نیز از کسانیکه داعش را شکست داده اند تقدیر کردم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا طرفدار فرستاده شدن افغانستانی ها به جنگ در کشورهای دیگر هستید اظهار کرد: البته که طرفدار اعزام جوانان افغانستانی به جنگ نیستم اما آنهایی که خودشان رفته اند کار خوبی کرده اند که در شکست داعش سهم گرفته و نقش داشته اند.

محقق، درباره اینکه ایا رییس مجلس سنا، طرفدار داعش است نیز می گوید که نظر وی مربوط به خودش است و باید در نظرش تعمق کند.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی