اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

سخنان محقق، نقاب از چهره‌ برخی‌ها در کابل برکند

سخنرانی حاجی محمد محقق علیه جنایت‌های ضد بشری گروه‌های "تکفیری" در تهران درحقیقت نقاب از چهره‌ی برخی از حلقات حامی آن گروه‌ها در کابل برکنده‌ است.

به‌ عبارت دیگر، سخنرانی وی در اجلاس جهانی محبان اهل بیت (ع) و مساله‌ی تکفیری‌ها در تهران، به مزاق برخی از حلقات حامی ترور، دهشت و وحشت در افغانستان خوش نخورده‌ و آنان‌ را به موضع‌گیری علیه او (محمد محقق) واشته است.

جالب اینجا است که در میان معترضان ضد سخنان "محقق" کسانی‌هم‌ هستند که هم‌خودشان و هم اعضای خانواده‌های شان بارها به دست‌داشتن در حمله‌ها, برنامه‌ریزی‌ها و حتی در آورد و برد اعضای گروه‌های "تکفیری" از سوی مردم و شماری از نمایندگان مجلس متهم‌ شده اند.

بهرحال، استاد محقق در تهران بر ضد منافع ملی افغانستان سخن‌ نرانده‌ است، بل برضد کسانی سخن‌ رانده‌ است که در مسجدها، رستورانت‌ها و فروشگاه‌های افغانستان جنایت خلق کرده‌ و انسان‌های زیادی را کشته‌اند.

آنانیکه سخنان استاد محقق مو به تن‌شان راست کرده‌است، آیا رویدادهای خونین افغانستان‌ را فراموش کرده‌اند؟
ممکن بعضی‌ها که متهم به همکاری با گروه‌های تکفیری هستند، فراموش کرده‌ باشند، ولی مردم افغانستان هیچگاه فراموش نخواهند کرد.
حادثه‌‌ی درد آور ولایت ننگرهار که در آن شماری از بزرگان قوم، جوانان، نوجوانان و حتی کودکان سر بریده شدند، شماری‌هم توسط ماین‌ها منفجر شدند.
حادثه‌های خونبار میرزاولنگ, هرات و کابل‌ که باعث ‌شهادت صدها هموطن بی‌گناه مان شدند.
حمله‌ بر مدرسه‌ی باقر العلوم، مسجدهای امام زمان در خیرخانه و برچی، حمله بر مراسم خاکسپاری "سالم جان ایزدیار" و اخیرا حمله بر هوتل قصر نوین که بیش از 25 شهید و اضافه‌ تر از 36 تن زخمی برجا گذاشت را مردم افغانستان هرگز فراموش نمی‌کنند.

پس در نتیجه می‌توان گفت:‌ حاجی محمد محقق در حقیقت با آن سخنرانی اش خواسته‌ است, جهانیان‌ را به‌ همسویی و مبارزه‌ی مشترک برضد گروه‌های جنایت‌ پیشه, تشویق نماید، او در واقع درد مظلوم و محروم‌ترین انسان‌ روی زمین را فریاد زده‌است. او بر ضد جنایت‌های صحبت کرده است که قربانی آن جز مردم افغانستان‌, نیستند.

مرتضی_جلالی

مشاهده در منبع اصلی