اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

ملل متحد : شمار زخمی شدگان در افغانستان در سالروان ۲۱ فیصد بیشتر از سال گذشته است

کابل باختر/ 7/ قوس
دفتر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد یا "اوچا" روزگذشته با نشر گزارشی در کابل، گفته است که در نتیجۀ ادامۀ جنگ در افغانستان، در 9 ماه نخست سال روان میلادی شصت و نوهزارتن تا کنون در افغانسان زخم برداشته اند.
بر بنیاد این گزارش که تازه از سوی "اوچا" یا دفتر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد نشر شده است تعداد زخمی های سال 2017 در نتیجۀ ادامه درگیری در افغانستان، 21 درصد افزایش را نسبت به سال گذشته میلادی نشان میدهد.
بر اساس گزارش منتشره دفتر "اوچا" در نتیجۀ حملات تروریستی و ادامۀ درگیری ها در افغانستان، در مدت همین نو ماه نخست سال روان میلادی حدود هشت هزار تن کشته شده اند که کودکان و زنان نیز شامل اند و عامل عمده آن شدت گرفتن جنگ و حملات تروریستی مخالفان مسلح دولت بر اماکن مذهبی گفته شده است.
در گزارش دفتر هماهنگ کننده امور بشر دوستانه سازمان ملل متحد یا "اوچا" همچنان آمده است که از ماه جولای سال 2017 تا ما سپتامبر سال روان، روزانه بیش از هشتاد حمله توسط مخالفان مسلح دولت انجام شده و در همین مدت 19200 مورد درگیری مخالفان مسلح دولت ثبت شده که در مقایسه با سال 2008، پنج برابر افزایش در درگیری ها را نشان میدهد. شهیدآقا "شمس"

مشاهده در منبع اصلی