اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

ثبت دوصد وهفتاد مورد خشونت علیه زنان در ولایات بامیان و دایکندی

بامیان 6 قوس باختر
دوصد وهفتاد مورد خشونت علیه زنان در دو ولایت بامیان و دایکندی به ثبت رسیده است.
این مطلب در مراسم تجلیل از روز جهانی محو خشونت علیه زن در این ولایات بیان شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، کریمه سالک رییس امور زنان ولایت بامیان می گوید، برگزاری مراسم و پیکار های منع خشونت در پائین آوردن میزان خشونت علیه زنان مو ثر و مفید می باشد و در  پیکار شانزده روزه یی که از سوی وزارت امور زنان راه اندازی شده، امید می رود که آمار خشونت علیه زنان در این  ولایت به پایین ترین سطح برسد.
وی افزود ،در سال جاری بیش  از یکصدویازده مورد خشونت علیه زنان  در بامیان صورت گرفته است که این رقم نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.
از سوی دیگر ذکیه رضایی رییس امور زنان دایکندی به خبر نگار محلی آژانس باختر گفت که در سال جاری بیش از یکصدوپنجاوهفت مورد خشونت علیه زنان در این اداره به ثبت رسیده است.
وی افزود ، بسیاری از موارد خشونت علیه زنان به دلیل عدم اگاهی مردم از جایگاه اجتماعی زنان در جامعه صورت می گیرد و با برگزاری چنین نشست ها، خشونت علیه زنان کاهش می یابد.
با این حال شماری از زنان از عدم برگزاری پیکار های منع خشونت علیه زنان در مناطق دور افتاده انتقاد می کنند و می گویند که چنین پیکار ها بیشتر در مراکز ولایات صورت می گیرد.
در این میان مسوولان محلی این دو ولایت از مبارزه جدی برای محو خشونت علیه زنان تا کید می کنند و می گویند،مبارزه با این پدیده در اولویت کاری شان قرار دارد.خالقیار

مشاهده در منبع اصلی