اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 9 جوزا , 1399

نخستین سفر حکمتیار پس از برگشت به کابل به بیرون از افغانستان

گلبدین حکمت‌یار، رهبر حزب اسلامی افغانستان، برای نخستین‌بار، پس از پیوستنش به پروسۀ صلح، سفرش را از یک کشور اسلامی آغاز کرده‌است.
منابع از نزدیکان آقای حکمت‌یار می‌گویند که او صبح ام‌روز( سه‌شنبه، ۷ قوس) کابل را به مقصد ترکیه ترک کرده و قراراست پس از دیدار با مقام‌های ترکی، به عربستان سعودی نیز سفر نماید.
این منبع از اعضای حزب اسلامی جزئیات بیش‌تر در این مورد نه‌داده و این را هم‌ نگفته‌است که آقای حکمت‌یار چند روز در ترکیه و عربستان سعودی باقی خواهد ماند.
گفتنی‌ست که هنوز نزدیکان حزب اسلامی افغانستان هدف از سفر رهبر این حزب را با رسانه‌ها به اشتراک نگذاشته‌اند.
باید خاطر نشان که قبل از پیوستن آقای حکمت‌یار به پروسۀ افغانستان، یک رسانۀ ترکی گزارش داده بود که او در آن زمان به ترکیه به سر می‌برده‌‍است.
این رسانۀ ترکی گفته بود که آقای حکمت‌یار به دلیل تداوی مریضی‌یی که داشت وارد آن کشور شده بود، اما حزب اسلامی این گزارش آن رسانه را رد کرده‌ بود.
این برای اولین‌بار است که گلبدین حکمت‌یار، رهبر حزب اسلامی پس از پیوستنش با دولت افغانستان به ترکیه و بعدا هم به عربستان سعودی سفر می‌کند.
قبل از این رهبر حزب اسلامی در شماری از ولایت‌های افغانستان سفر نموده که در آخرین سفرش به ولایت هرات، فردی به روی آقای حکمت‌یار به شکل اعتراضی، بوت پرتاب نمود.

مشاهده در منبع اصلی