اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

دکاندارانی که پیاده‌روها را مسدود کنند سه هزار افغانی جریمه می‌شوند

اطلاعات روز: شهرداری کابل می‌گوید پس از این دکان‌دارنی که با گذاشتن اجناس اضافی دکان شان، پیاده‌روها را مسدود کنند، سه هزار افغانی جریمه می‌شوند.
عبدالله حبیب‌زی، سرپرست شهرداری کابل با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این موضوع امروز (دوشنبه، ششم قوس) در نشستی هماهنگی با حضور مدیر ترافیک شهر کابل، مسئولان ناحیه‌ی دوم و پولیس ترافیک این ناحیه فیصله شد.
در خبرنامه آمده که «مطابق به فیصله‌ی جلسه، دکان‌دارانی ‌که مواد و اجناس اضافی خویش را در پیاده‌رو عامه گذاشته و باعث انسداد پیاده‌رو می‌شوند، الی سه هزار افغانی جریمه می‌گردند.»
در حالی حاضر اکثر دکان‌داران در بخش‌های مختلف شهر کابل، با گذاشت اجناس اضافی شان جلو دکان‌ها، باعث انسداد پیاده‌روها می‌شوند.
سپرست شهرداری کابل می‌گوید که به‌هدف ایجاد سهولت برای شهروندان و انسجام امور ترافیک در ناحیه‎ی دوم شهر کابل، این جلسه‌ی هماهنگی برگزار شده بود.
آقای حبیب‌زی در رابطه به رفع چالش ازدحام و راهکارهای مناسب جهت تنظیم جریان ترافیک در ساحات مرکزی شهر گفته است باید هماهنگی نزدیک بین ناحیه و حوزه‎ی پولیس ترافیک به میان آید تا طرح‌ها و پلان‌ها به کمک و هماهنگی یکدیگر صورت گیرد.
از سوی هم حبیب‌زی گفته مقدار جریمه‌ی تخلفات رانندگی اندک است که با تعدیل قانون باید افزایش یابد و همچنان پرداخت جریمه نیز از حالت دستی بیرون و از طریق بانک صورت گیرد تا جلو «خودسری‌ها و فساد» گرفته شود.
شهرداری کابل که اخیراً مدیریت ترافیک شهر کابل را نیز به عهده گرفته است ، می‌گوید ازدحام ترافیکی یکی از چالش‌های عمده‌ی شهری در سطح شهر کابل می‌باشد. این مسئله در کنار تلف کردن وقت شهروندان هنگام تردد، نقصان اقتصادی را نیز به همراه دارد.
در خبرنامه آمده که شهرداری کابل برای رفع این مشکل در نظر دارد برنامه‌های کوتاه مدت، میان مدت و دراز مدت را عملی کند. به گفته‌ی این نهاد، طرح کاهش ازدحام ترافیکی ابتدا در ناحیه‌ی دوم (مرکز شهر) سپس در نواحی سوم، چهارم و دیگر نواحی شهر قابل تطبیق می‌باشد.

مشاهده در منبع اصلی