اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

کشورهای اسلامی نشستی را به هدف مبارزه با تروریزم در ریاض برگزار نمودند

وزارت دفاع ملی افغانستان از برگزاری نخستین نشست وزرای دفاع کشورهای اسلامی در عربستان سعودی خبر می‌دهد که وزیر دفاع کشور نیز در آن دربارۀ وجود تروریزم در منطقه صحبت کرده‌است.
این نشست زیر عنوان ایتلاف علیه تروریزم به رهبری عربستان سعودی در ریاض برگزار شده و در آن کشورهای اشتراک کننده بر مبارزه مشترک علیه ترویزم بحث و تبادل نظر صورت گرفته‌است.
در این نشست، محمد بن سلمان ولیعهد و وزیر دفاع عربستان گفته که تروریزم چهرۀ واقعی دین مبین اسلام را خدشه‌دار نموده و ما این اجازه را به تروریستان نمی‌دهیم که به دین اسلام تحریف و ترس و وحشت ایجاد نمایند.
در این نشست به طور خاص، پیرامون مبارزه با تروریزم بین‌المللی، باطل شناختن اافکار تروریستی، جلوگیری از تحریف دین مبین اسلام، پیش‌برد تبلیغات وسیع رسانه‌یی و مسدود نمودن منابع مالی ترویزم وسازماندهی عملیات نظامی علیه تروریزم بحث صورت گرفت.
در عین حال طارق‌شاه بهرامی، سرپست وزارت دفاع کشور نیز تصویر از تروریزم موجود در افغانستان را این نشست انعکاس داده و افزود که باید علیه اعمال غیر انسانی و منابع تمویل و مهار عملیات‌های آنان اقدام صورت گیرد.
باید خاطر نشان ساخت که ایتلاف اسلامی ضد تروریزم برای اولین در سال ۲۰۱۵ میلادی با ۴۱ عضو در عربستان سعودی تاسیس شد که اولین نشست آن در سال جاری برگزار شده است.

مشاهده در منبع اصلی