اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 حوت , 1398

منافع ملى يا پيوند مذهبى! كدام يک ارجحيت دارد؟

محمد محقق معاون ریاست اجرایی در سفر اش به ايران، در نشستى تحت عنوان «محبان اهل بیت» جنگ سوريه را نبرد اسلام عليه كفر و دسايس استكبار جهانى خوانده، از قاسم سلیمانی یکی از مقامات نظامى جمهورى اسلامى ايران و يكى از طراحان و بنيانگذاران لشکر فاطمیون كه مهاجرين افغانستانی را تشویق به جنگ در سوریه می کند، سپاسگزاری کرده است.

محقق در اين نشست گفته است كه: «از همه رزمندگان که در این نبردها تشریک مساعی کرده اند، چه از رزمندگان عراق و سوریه و همچنین رزمندگان ایران، افغانستان، پاکستان و جای جای دنیا که در این نبردها شرکت کرده اند و پیروز شدند، صمیمانه تشکر مى کنم.» این در حالی است که حکومت ایران بارها از سوى برخى از رهبران افغانستان متهم شده است که از میان مهاجران افغانستان سربازگیری می کند و از آنان در جنگ سوریه بخاطر رسيدن به اهداف سياسى خود سوءاستفاده مى نمايد.

اينكه در نتيجه بحران چهار دهه اخير، افغانستان به كشور بى در و پيكرى مبدل شده كه كشورهاى خارجى تماميت ارضى و حاكميت ملى آنرا رعايت ننموده، بارها نقض كرده اند و يا اينكه كشورهاى مداخله گر، بدنيت و آزمند همسايه با اجير نمودن افغان ها تحت نام هاى مختلف و به بهانه هاى مذهبى اغراض سياسى شان را در كشور ما دنبال مى نمايند، بدلايل معين و مشخصى قابل پيش بينى و توجيه است اما اينكه يكى از مقامات بلند پايه نظام، بدون درنظرداشت حساسيت ها و ضوابط مذهبى و سياسى و در مغايرت صريح با منافع ملى كشور، بر ضد ديدگاه رسمى دولت و بنابر تعلقات مذهبى، اقدامات كشور ديگرى را تمجيد نموده، از مقامات نظامى آن كشور در استخدام اتباع كشور خودش كه صدها تن كشته و مجروح بجا گذاشته، سپاسگزارى مى نمايد، اوج فاجعه را به نمايش مى گذارد.

بارها اتفاق افتاده كه رهبران سياسى و مذهبى كشور، بنابر علايق شخصى، مذهبى و وابستگى هاى اطلاعاتى و سياسى بر مصالح ملى پا گذاشته، منافع باداران شانرا ارجحيت قايل شده اند. كه مي توان از:
– سپردن مقدرات سياسى و نظامى كشور به اتحاد شوروى سابق، زير نام انترناسيوناليزم پرولترى و وابستگى هاى استخباراتى حرب دمكراتيك خلق.
– موافقت حكمتيار با طرح كنفدراسیون پاكستان و افغانستان.
– سهم گرفتن حكومت مجاهدين در جنگ عراق و كويت به نفع امريكا در دوران جهاد.
– اشتراك مليشاى حزب اسلامى در جنگ ميان ارمنستان و آذربايجان.
– دست بوسى مولانا فضل الرحمان پدر معنوى تروريستان توسط فاروق وردك وزير معارف.
– زمينه سازى براى حضور تروريستان القاعده در افغانستان براى كشتار مردم ما و توطیه عليه كشور هاى خارجى از خاك افغانستان با بهانه ى پيوند امت مسلمه كه نتايج مصيبت بار آنرا تا امروز تحمل مى كنيم.

سوال اصلى اين است كه اينها اجير و جاسوس چند كشور اند و اين سرزمين و مردم اش را وجه المعامله خود فروختگى خود با چند كشور خارجى قرار داده اند؟ يكى به جاسوسى CIA مباهات مى كند، ديگرى از MI6 سر برآورده، برخى سر در آستان KGB مى سايند، بعضى هم قلاده استخبارات سعودى، تركيه، هند، ايران و پاكستان را بگردن آويخته اند و شريفانه !!؟ هم اداى خدمت مى كنند و در كشور جنگ اشباح راه انداخته اند.

حقيقت آن است كه رهبران اجير و خود فروخته افغانستان، كشور را به ميزان زبونى و حقارت خود تحقير نموده اند و به مقدار بى ارزشى، هرزگى و ناچيز بودن خود، معامله نموده اند و همواره منافع باداران شان را بر منافع و مصالح علياى كشور ترجيح داده اند.

آيا ملت سلحشورى كه با رشادت و پايمردى اين همه ايثار و قربانى را براى استقلال و آزادى متقبل شده است، مستحق چنين رهبرانى ذليل و خود فروخته است؟

منصوری

مشاهده در منبع اصلی