اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 20 سرطان , 1399

محقق: اجماع منطقه ای برای نابودی کامل داعش

برای شکست داعش در افغانستان نیز باید یک اجماع منطقه ای و جهانی شکل بگیرد.

محمد محقق معاون دوم ریاست اجرایی عصر روز یکشنبه 5 قوس 96 در دیدار با محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران گفته است که با اینکه گروه داعش در عراق و سوریه شکست خورده، اما از دو سال پیش اين جريان تروريستى در افغانستان تحت عنوان ولايت خراسان جنگ‌هاى خونينى را به پيش برد و با شكست اين گروه در عراق و شام شکست خورده های آنان به افغانستان سرازیر می شود و سالهای اینده ما با مشکلات جدی در این زمینه مواجه می شویم.

جمهور نوشت، بگفته محقق، نیاز به تشریک مساعی همه کشورها در امر مبارزه با این گروه احساس مي شود و بايد يك همسويى منطقه اى و جهانى عليه اين جريان بوجود آيد.

ظریف، وزیر خارجه ایران نیز اقدامات و تحرکات گروهای تروریستی داعش و ساير جريان افرطى را در افغانستان نگران کننده خوانده و نيز اقدامات دولت افغانستان در مقابله با گروه های تروریستی را قابل قدر دانسته و اظهار کرد که داعش پروژه خطرناکى هست كه مقابله با آن ضروت منطقه اى است و از اینرو دولت ایران آماده است تا در قسمت تامین امنیت با دولت افغانستان در هر سطحی کمک و همکاری نماید.

وی ابراز امیدواری کرده است که پروسه صلح با طالبان بخوبى پیش برود تا افغانستان به صلح و ثبات و ترقى برسد و اين به نفع همه كشورهاى منطقه است.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی