اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

جنرال امریکایی : سربازان تازه نفس به زودی وضعیت جنگ را در افغانستان تغییر خواهند داد

کابل 5 قوس / باختر
قوماندان عمومی نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان درتازه ترین اظهارات اش تاکید کرده است که سربازان اضافی امریکایی و ناتو وضعیت جنگی را دراین کشور بزودی تغییرخواهند داد .
گزارشگرآژانس باختر مینگارد: جنرال نیکلسون قوماندان عمومی نیروهای امریکایی وناتو دراین اظهارات خود افزایش فشار ها برحامیان بیرونی  هراس افگنان را بخشی  از پیروزی درامرمبارزه با هراس افگنی  در افغانستان عنوان کرده است زیرا استراتیژی جدید امریکا در قبال افغانستان  وافزایش نیروهای تازه نفس  وضعیت کنونی افغانستان را تغییر خواهد داد.
اوگفته است درحالیکه نود روز از اعلام این استراتیژی می گذرد اما با امدن نیروهای اضافی امریکایی ،صلاحیت های بیشتری که به ماداده شده است وافزایش فشارها برکسانی که از هراس افگنان حمایت می کنند زمینه را برای پیروزی ما درجنگ افغانستان رقم  خواهد زد .
به گفته وی شماری از سربازان تازه نفس امریکایی  وارد افغانستان  شده اند و شماری دیگر انان در آینده نزدیک به این کشور اعزام خواهندشد .
این درحالیست  که در هفته های گذشته ینس استولتنبرگ سرمنشی عمومی سازمان  ناتو در اظهارات خود  تاکید کرده بود  که  ناتو به نیازمندی های پاسخ می گوید  که جنرال جان نیکلسون قوماندن نیروهای ناتو وامریکایی در افغانستان مطرح نموده است .
به گفته سرمنشی سازمان ناتو تقویت حضور این سازمان در افغانستان، کمکی به افغانان برای از میان برداشتن بن بست کنونی و نیز پیام روشنی برای طالبان است که آنان در میدان جنگ برنده نخواهند شد.
این اظهارات جنرال نظامی امریکایی در حال بیان میشود که دونالد ترامپ رئیس جهمور امریکا در استراتیژی جدیدش اعلام کرد  که منابع مالی طالبان هراس افگن را قطع میکند زیرا  طالبان بخش بزرگی از هزینه های جنگی شان را از کشت، تولید و قاچاق مواد مخدر به دست می آورند.
ازهمین رو حملات هوایی نیروهای امریکایی علیه دهشت‌افگنان در افغانستان به سرعت افزایش یافته است  همچنان منابع مالی طالبان که مراکز تولید وپروسس مواد مخدر بخشی از ان است مورد حمله قرار گرفته است که بربنیاد گزارش های منتشرشده در دوهفته اخیر نیروهای امریکایی 22 مرکز تولید موادمخدر طالبان را تخریب نموده است.
جنرال جان نیکلسون قوماندان نیروهای امریکایی درهفته گذشته گفت  که پیلوت های امریکایی و افغان حملات شان را بر مراکز تولید مواد مخدر آغاز کرده اند زیرا  که این حملات هوایی به خاطر قطع منابع مالی طالبان صورت می گیرند و همچنان ادامه خواهند یافت.
این در حالی‌ست که حکومت افغانستان می‌گوید در حال حاضر ۲۰ گروه مختلف تروریستی داخلی و خارجی در کشور فعالیت دارند که زمینۀ فعالیت تمام این گروه‌های تروریستی را طالبان  درهمکاری با طالبان پاکستانی مساعد کرده‌اند.
نظامیان امریکا برای شکستاندن بن بست جنگ افغانستان تاکید دارند که لانه های گروه های هراس افگنان در هرکجایی که باشد ازبین خواهد برد.
فشارعلیه گروه های هراس افگن  ومراکز تولید وقاچاق مواد مخدر آنان در افغانستان درحالی افزایش یافته است که بزرگترین دست آورد برای نیروهای امنیتی افغانستان وبین المللی عنوان شده است که این دست آورد ها باعث شده که رئیس جمهورروسیه درگفتگوبا رئیس جهمورامریکا  خواستار همکاری های مشترک علیه گروه های هراس افگن چون طالبان و داعش درافغانستان شده است .  جاوید روشان

مشاهده در منبع اصلی