اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

دانش: انتخابات پارلمانی سال آینده برگزار می‌شود

اطلاعات روز: معاون دوم ریاست‌جمهوری کشور می‌گوید که حکومت مصمم است تا انتخابات آینده‌ی پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌ها را به‌گونه‌ی شفاف در سال آینده برگزار کند.
سرور دانش که هنگام معرفی ۱۲ نامزدوزیر کابینه، در نشست دیروز (شنبه، چهارم قوس)، در مجلس نمایندگان صحبت می‌کرد، گفت: «برگزاری انتخابات در سال آینده از اولویت‌های اصلی حکومت بوده و اقدامات اصلاحی زیادی در این راستا صورت گرفته است.»
آقای دانش افزود، حکومت انتقاداتی را که متوجه روند برگزاری انتخابات در کشور است با دقت تعقیب می‌کند و خواسته‌های اعضای شورای ملی را مبنی بر گزاری انتخابات شفاف و عادلانه در نظر می‌گیرد.
به گفته‌ی او، حکومت تنها وظیفه دارد تا از روند اصلاحات در روند انتخابات نظارت کرده و امکانات برگزاری انتخابات را فراهم سازد.
دانش تصریح کرد که حکومت در تلاش است تا انتخابات آینده‌ی پارلمانی و شوراهای ولسوالی‌های به‌گونه‌ی شفاف و عادلانه برگزار شود.
این در حالی است که پیش از این نگرانی‌ها به‌ویژه از سوی نمایندگان مجلس مطرح شده است که حکومت اراده‌یی برای برگزاری انتخابات شفاف ندارد و در این روند دخالت می‌کند.
عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان نیز هفته‌ی گذشته با اشاره به برکناری نجیب‌الله احمدزی، رییس پیشین کمیسیون مستقل انتخابات دوبار گفت، طوری‌که دیده می‌شود حکومت اراده‌یی برای برگزاری انتخابات ندارد.
نمایندگان مجلس، حکومت را به مداخله در روند انتخابات متهم کرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی