اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

جلوگیری از وقوع چندین رویداد تروریستی در جنوب وشرق افغانستان

مسؤولان امنیتی در وزارت امور داخله افغانستان می‌گویند که نیروهای امنیتی در ولایت‌های هلمند و غزنی توانسته‌اند که از چندین روی‌داد تروریستی جلوگیری نمایند.
دفتر رسانه‌های وزارت امور داخله گفته که نیروهای پولیس ملی، عملیات‌های ضد هراس‌افگنی را در ولایت‌های هلمند و غزنی راه‎‌اندازی نموده‌اند.
این وزارت افزوده که تروریستان ۱۳ حلقه ماین را در مسیر جاده قندهار- لشکرگاه جابه‌جا کرده بوده‌اند که نیروهای پولیس ملی توانسته‌اند، آنا را کشف و خنثی نمایند.
پولیس ملی در جریان عملیات‌شان در مربوطات ولسوالی ناوه هلمند نیز توانسته که یک حلقۀ ماین را همراه با دو عدد ریموت کنترول آن کشف و به دست آورند.
از سوی‌هم وزارت داخله گفته‌است که نیروهای پولیس ملی یک عراده موتر سایکل را از منطقۀ جنگل‌باغ از مربوطات مرکز شهر غزنی کشف کرده که مملو از مواد انفجاری بوده‌است.
مسؤولان امنیتی می‌‌گویند که تروریستان هدف داشتند تا با استفاده از این موترسایکل، یک حملۀ تروریستی بزرگ را در مرکز شهر غزنی، راه‌اندازی نمایند.
وزارت داخله این را نیز گفته‌است که در جریان عملیات‌های نیروهای دولتی ولایت‌های هلمند و غزنی، شش موضع مستحکم هراس‌افگنان نیز از بین رفته‌اند.
غزنی و هلمند جمله‌ ولایت‌های جنوبی و شرقی افغانستان‌اند که گروه طالبان در هردوی این ولایت حضور چشم‌‎گیر دارند و وقت‌وناوقت دست به حمله‌های تروریستی در برابر نیروهای دولتی می‌زنند.

مشاهده در منبع اصلی