اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

واکنش برخی سران افغان از حملات هوایی امریکا در هلمند

واشنگتن  پوست- باختر3قوس
روزنامه امریکایی واشنگتن پست، در شماره اخیرش نوشته‌است شماری از سران افغان از حملات هوایی امریکا که لابراتوارهای مواد مخدر طالبان را در ولایت هلمند هدف قرار داد، انتقاد کردند.
به نوشته روزنامه برخی از وکیلان و نمایندهای ولایت هلمند به خاطری با دید منتقدانه به این رویداد دیده‎اند که به استدلال‌شان، شاید در این‌گونه حملات به غیر نظامیان آسیب وارد شود.
شمار دیگر کاملاً وقوع چنین اقدام‎ها از سوی امریکا را رد کرده‎اند.
جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی نیروهای بین‌المللی در افغانستان روز دوشنبه اعلان کرد که طیاره‎های امریکایی، چند لابراتوار مواد مخدر را در ولایت هلمند هدف گرفته و نابود کرده‎اند.
واشنگتن پست می‎نویسد شماری از رهبران و بزرگان در هلمند به این باور اند که ایالات متحده باید تلاش‌هایش را به مناطق مرزی افغانستان با ایران و پاکستان که راه‎های قاچاق بین‌المللی مواد مخدر به‌شمار می‎روند، متمرکز سازد.
آن‎ها گفته‎اند به صورت خاص باید منطقه برامچه هدف قرار گیرد.
روزنامه واشنگتن پست در اخیر این مقاله به نقل از سازمان ملل‌متحد می‎نویسد یکی از عوامل مهم که باعث اعلان استراتیژی نو امریکا برای افغانستان و منطقه شد، همین است که کشت کوکنار و تولید مواد مخدر امسال در افغانستان خیلی افزایش یافته و از آغاز سال بیش از ۹ هزار تن مواد نشه‌آور در این کشور تولید شده‎اند، چیزی که به باور روزنامه، مهم‌ترین تمویل کننده طالبان است.خلیل

مشاهده در منبع اصلی