اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 20 سرطان , 1399

سی پروژه عمرانی امسال در کندز عملی شده است

کندز 1 قوس باختر
به هزینه بیش از یکصد و شانزده میلیون افغانی سی پروژه در ولایت کندز عملی شده است.
به گزارش آژانس باختر، این مطلب را حشمت الله رحیمی عرض بیگی معاون والی کندز در محفلی که مناسبت افتتاح کار پروژه آبرسانی در ولسوالی علی آباد آن ولایت برگزار شد، بیان کرد.
وی کار پروژه آب رسانی عالی آباد را بسیار مهم و ارزنده دانست و از همکاری مردم محل در فراهم سازی شرایط کار تطبیق این پروژه، ابراز خرسندی نمود.
دوست محمد ریحان رییس احیا و انکشاف دهات کندز گفت که پروژه آبرسانی در خیل گدای ولسوالی علی آباد به هزینه چهارده میلیون و دوصد و پنجاه هزار افغانی از بودجه وزارت احیاء و انکشاف دهات و سهم مردم محل به کمک تخنیکی ریاست توسط شوراها تطبیق خواهد شد.
از این پروژه بیش از ده هزار و نُهصد خانواده در قریه های ولسوالی علی آباد کندز مستفید می شوند.
شبکه توزیع آب به شکل اتصال خانه به خانه صورت می گیرد.
رییس احیا و انکشاف دهات کندز همچنان گفت که در هشت ماه گذشته به سی پروژه عام المنفعه در مربوطات ولایت کندز به هزینه بیش از یکصد و شانزده میلیون و دو صد هزار افغانی با ده فیصد سهم مردم از بودجه وزارت احیاء و انکشاف دهات تکمیل شد که از این پروژه ها بیش از یازده هزار خانواده بهره مند شده اند.
ریحان افزود که این پروژه ها شامل ساخت یک مکتب هشت صنفی، حفر هشتاد و پنج حلقه چاه های آب آشامیدنی، جغل اندازی بیش ازهفتاد و دو کیلومتر سرک، ساخت دو پل موتر رو، بیش از یک هزار و هفتصد متر دیوار استنادی، ساخت یازده پایه پلچک و پاک کاری نوزده کیلومتر کانال با ساخت تقسیم کننده آب می شد که در ولایت کندز و ولسوالی های امام صاحب، دشت ارچی، خان آباد، قلعه زال و مرکز کندز تکمیل شده است.
دوست محمد ریحان علاوه کرد که چندین پروژه دیگر نیز در کندز زیر کار است و با تکمیل شدن آن شش هزار و چهار صد خانواده از آن مستفید خواهند شد.  احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی