اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 13 جوزا , 1399

حمله های دوباره بالای کارخانه های مواد مخدر در هلمند

شب گذشته کارخانه‌های مواد مخدر گروه طالبان یک‌بار دیگر در ولایت هلمند در جنوب افغانستان آماج حملۀ نیروهای افغانستان و ناتو قرار گرفته‌اند.
منابع در ولایت هلمند می‌گویند این حمله‌ها شب گذشته در ولسوالی دیشوی هلمند صورت گرفته که در پی آن ۹ کارخانۀ مواد مخدر تخریب گردیده‌است.
منبع با خودداری از افشای نامش می‌گوید ۴۴ تن از کسانی که در کارخانه‌های مواد مخدر کار می‌کردند نیز در دو ساحۀ جداگانه کشته شده‌اند.
ولسوالی دیشو در مسیر خط دیورند موقعیت دارد و به گفتۀ مسؤولان در جنوب افغانستان این ولسوالی که از سال‌ها به این‌طرف زیر تصرف طالبان است، بزرگ‌ترین مرکز تولید و قاچاق مواد مخدر در آسیا است.
این در حالی‌ست که دو روز پیش نیز شب‌هنگام نیروهای ناتو و افغانستان در ولایت هلمند کارخانه‌های بزرگ تولید مواد مخدر طالبان را در ولایت هلمند هدف قرار دادند.
در آن حمله گفته شد که هشت کارخانۀ بزرگ ساخت هیرویین مربوط به گروه طالبان نابود گردیده‌است.
از سویی، جنرال جان نیکلسون فرمان‌دۀ نیروهای حمایت قاطع و امریکایی در افغانستان گفت که گروه طالبان سالانه ۲۰۰ ملیون دالر از هزینۀ مواد مخدر مفاد دارند.
فرمان‌دۀ نیروهای حمایت قاطع در یک کنفرانس ویدیویی از افغانستان به خبرنگاران در امریکا گفت که هدف طالبان از تصرف بیش‌تر زمین‌ها، کشت و تولید مواد مخدر است.
ارگ از حمله‌ها بالای مرکزهای تولید مواد مخدر استقبال می‌کند و می‌گوید جنگ این اقدام بخشی از جنگ علیه مبارزه با تروریزم است.

مشاهده در منبع اصلی