اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

مفسدترین ها كانديدای رياست جمهورى آينده هستند

آیا وجدان عمومى جامعه زنگ زده است یا قبح خیانت و جنایت در افکار عمومی فرو ریخته است؟

اين دو شخصيت (محمدعمر داوود‌‌زی وزير داخله اسبق و رحمت الله نبیل ریيس امنيت ملى‌سابق) به صورت شفاف در برابر مردم افغانستان اعتراف مى نمايند كه در جريان انتخابات شاهد تقلب گسترده، تخلف وسيع و خيانت به آراء مردم افغانستان بوده اند و لب فروبسته اند و خاینین را تا سر منزل مقصود همراهى نموده اند و حالا كه هر دو كانديداى رياست جمهورى آينده هستند، مردم را گوسفند فكر نموده اند.

حضرات، بدنام ترين انتخابات را همراهى كرده اند، با خاینين در انتخابات عملا همسویی نموده اند، آرا مردم را ناديده گرفته اند، حالا هم آمده اند و به شعور مردم افغانستان مى خندند.

اگر شما به قانون اساسی احترام مى داشتيد؛ اگر به سوگندتان وفادار بوديد؛ اگر عزت و شرف كشور را مى خواستيد؛ اگر خدمتگذار صادق اين وطن مى بوديد؛ همان زمان هر دو در برابر مردم افغانستان حاضر مى شديد و شرافتمندانه استعفا مى داديد.

اين اعتراف اگر در يك كشور ليبرال دمكراسى، آزاد و قانونمند صورت مى گرفت تا حالا به دادگاه فراخوانده مى شدند، خاینين بازداشت می گردیدند و رییس جمهور سابق به دادگاه فراخوانده می شد. شرم آورتر این است كه جنابان از كانديدای هاى رياست جمهورى آينده هستند. چه تضمينى وجود دارد كه كسانى كه يكبار با خيانت كنار آمده اند، در برابر تخلف، تخطى و پولشویی سكوت نموده اند بار ديگر در مقام حكومتى خيانت نكنند و با دزدان هماهنگ نشوند.

مردم بايد هوشيار باشند كه اين افشاگرى ها بعد از عيد است و فقط كمپاین انتحاباتی است و این حضرات گمان کرده اند که شهروندان افغانستان واقعا‌ گوسفند هستند. مردم باید از اینها سوال نمایند که چرا همان موقع صادقانه استعفا نکردید و از جرم مشهود، جنایت و پولشویی با سکوت و کتمان از مردم دفاع نموده اند.

محمد‌‌عمر داوودزی با حالت نزار و رقت انگیز در پشت شعار وحدت ملی و مصلحت ملی کشور پنهان شده و بر خیانت و جنایت خود پرده می افکند اما تعجب برانگیزتر این است که یک تعداد از آن روز برای اینها کف می زنند و ماراتون رقص راه انداخته اند که راز سر به مهر افشا شده است!

تقلب و خیانت در انتخابات گذشته به اندازه ای مشهود بود که حتی خواجه حافظ شیرازی هم عمق فاجعه را درک نمود چه رسد به مردم افغانستان. مردم افغانستان باید حافظه تاریخی خود را به یاد داشته باشند و به این دو نفر که در زمان قدرت در برابر خیانت سکوت کرده اند هرگز رای ندهند.

خراسانی

مشاهده در منبع اصلی