اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

افشاگری دیرهنگام نبیل از چگونگی تقلب انتخابات گذشته

ماشین‌های چاپ کارت‌های جعلی انتخابات در خانه‌های کسانی در منطقۀ وزیر محمد اکبر خان در شهر کابل جابجا شده بودند همین افراد هم اکنون در حکومت وحدت ملی کار می‌کنند.

رحمت الله نبیل، رییس پیشین امنیت ملی روز دوشنبه 29 عقرب 96 در برنامه سیاه و سفید طلوع گفته است که "ماشین‌های چاپ کارت در وزیر اکبر خان از طرف اشخاص و افراد بسیار بلند رتبه مانده شد و انتقال داده شده به خانه‌های کسانیکه فعلاً در حکومت همه کاره هستند و مداخله می‌کنند."

نبیل در پاسخ به اینکه چرا وی آن افراد را بازداشت نکرده ، گفته است که "تمام این مسایل به رییس جمهور پیشین (حامد کرزی) گزارش داده شد و نیز این مسایل به عمر داوودزی وزیر داخله وقت و یوسف نورستانی رییس کمیسیون انتخابات وقت گزارش دادم، ما بحیث صلاحیت وظیفوی این گزارش را دادیم اما حق مداخله نداشتیم و نه هم تصمیم گیرنده بودیم."

رییس پیشین امنیت ملی مدعی شد که در پیکارهای انتخاباتی انتخابات سال 2014 ریاست‌جمهوری حتی دالرهای جعلی بکار رفت و قراردادهای پیشکی به برخی‌ها وعده داده شد.
نبیل همچنین به انتخابات‌های سال‌های 2004 و 2009 اشاره کرد و گفت که انتخابات سال 2004 نسبتاً خوب بود اما در انتخابات‌های 2009 و 2014 مشکلات بسیار زیاد شدند.

وی اظهار کرد که "بر اساس معلوماتی که من دارم یک تعهداتی بین رییس جمهور قبلی و یکی از کاندیدهای ریاست جمهوری سال 2014 صورت گرفت که کاندید بعدی شما می‌باشید و براساس آن بعضی پروسه‌های ملی زیر نام پروسه انتقال امنیتی زمینه سازی شد. این پروسه مطلق یک پروسه کمپاینی بود، نه به اساس کدام تحلیل آن پروسه شکل گرفت و نه بر اساس کدام دستاورد، چراکه اگر دستاورد می داشت ما محتاج آمدن نیروهای بیشتر خارجی نبودیم.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی