اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

وزارت دفاع: ۱۰۵ هراس‌ افگن کشته شدند

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید،در حمله‌های گوناگون هوایی و زمینی نیروهای دولتی در سراسر کشور، در ۲۴ ساعت گذشته، ۱۰۵ هراس‌افگن به‌شمول چندین داعشی کشته شده‌اند.
مسؤولان مطبوعاتی وزارت دفاع در خبرنامه‌یی گفته‌اند که عملیات‌های نیروهای دفاعی و امنیتی، در ۱۸ ولایت کشور راه‌اندازی شده‌ که در ولایت‌های هلمند، فراه، قندهار و زابل زیادترین تلفات را متقبل شده‌اند.
خبرنامه گفته‌است که در بین کشته‌شده‌گان هراس‌افگنان، ۱۱ داعشی هم‌چنان شامل‌اند که در ولایت ننگرهار به هلاکت رسیده و در عین حال ۳۴ تن دیگر شان نیز زخمی شده‌اند.
وزارت دفاع خاطر نشان ساخته که در یک‌شبانه‌روز گذشته، ۳۲ عملیات خاص و پلان‌شده و ۱۰۲ پرواز هوایی به‌خاطر حمایت از نیروهای دولتی زمینی راه‌اندازی شده‌اند که تلفات سنگینی را بر دشمنان وارد کرده‌اند.
به اساس اطلاعات ارایه شده، در نتیجۀ پروازهای هوایی، ۲۹ ضربه به لانه‌های دشمن وارد شده و یک مقدار سلاح و مهمات نیز از بین رفته‌است.
وزارت اطلاعات بیش‌تر از عملیات‌های نیروهای ارتش و پولیس نه داده و این را هم‌ نگفته‌است که آیا در جریان این حمله‌ها، به نیروهای دولتی تلفات وارد شده‌است یا خیر.
از سوی‌هم، گروه‌ طالبان با نشر بیانیه‌یی گفته‌اند که در جریان روز گذشته، تلفاتی بر نیروهای پولیس محلی، ملی و اردوی ملی وارد کرده‌اند.

مشاهده در منبع اصلی