اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

عروسی دسته جمعی سی و هفت زوج در بامیان بر پا شد

بامیان 29 عقرب باختر
عروسی دسته جمعی سی و هفت زوج دیروز در ولایت بامیان به کمک وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد.
به گزارش آژانس باختر، در محفل عروسی این زوج های جوان، محمد طاهر زهیر والی بامیان، داکترکمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ، روسای ادارات دولتی، رسانه ها، نمایندگان شورای ولایتی و صدها تن از باشندگان بامیان و خانواده های آنان که در هوتل شاهی مرکز بامیان برگزار شد، شرکت کردند.
والی بامیان گفت که در جامعه ما سنت های ناپسند، هنوز در عرصه های حیات اجتماعی مردم ما وجود دارد.
وی از وزارت اطلاعات و فرهنگ و نهاد های همکار خواهان مبارزه با عرف و عنعنات ناپسند اجتماعی در امر ازدواج شد.
داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در این محفل عروسی دسته جمعی گفت: جای مسرت است به ولایت متمدن و تاریخی کشور خود آمدیم و در این جشن خوشی جوانان بامیان خود شرکت کردیم.
داکتر سادات از جوانان بامیانی خواست، با حفظ تاریخ پربار سرزمین شان در غنامندی و نیز در شناسایی آن به جهانیان بیشتر تلاش کنند.
معین امور جوانان علاوه کرد که رییس جمهور توجه خاصی به جوانان دارد و به آنان فرصت های کاری را در پست های بلندی دولتی میسر می کند.
در آخر داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تقدیر نامه آن معینیت را برای محمد طاهر زهیر والی بامیان اهدا نمود.
محمد حسین احمد پور سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان گفت که این زوج ها سالها نامزد بودند و به دلیل فقر اقتصادی از برگزاری مراسم عروسی عاجز مانده بودند و به کمک مالی وزارت اطلاعات و فرهنگ و با همکاری ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان جشن عروسی آنها، برای بر پا شد و برای هر زوج تحایف، لوازم خانه و مقداری پول نقد نیز اهدا گردید.
احمد نعیم (دوستی)

مشاهده در منبع اصلی