اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 حوت , 1398

امریکا هفته‌ی گذشته ۴۹۵ عراده تانک زرهی به ارتش افغانستان تحویل داد

اطلاعات روز: وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که ایالات متحده‌ی امریکا در هفته‌ی گذشته ۴۹۵ تانک زرهی به نیروهای ارتش افغانستان تحویل داده است.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان می‌گوید که ۴۹۵ عراده «زرهپوش جنگی» که هفته‌ی گذشته از سوی امریکا به نیروهای ارتش کشور تسلیم شد در قول اردو‎های کماندو، ۲۰۱ سیلاب، ۲۰۳ تندر، ۲۰۵ اتل و ۲۰۹ شاهین توزیع شده است.
آقای وزیری روز دوشنبه، ۲۹ عقرب در خبرنامه‌یی نوشته است که «با تحویل‌دهی این زرهپوش‌ها مهارت‌های زرمی اردوی ملی بلند رفته و می‌توانند لانه‌های دشمن را هدف قرار دهند.»
آقای وزیری افزوده که نیروهای ارتش ملی افغانستان با گذشت هر روز تقویت شده و با تجهیزات مدرن و عصری مجهز می‌شود.
به گفته‌ی او، نیروهای ارتش مطابق به پلان چهار ساله امنیتی کشور در جهت تقویت و توانایی رزمی شان گام‌های استوار برداشته و با تجهیزات مدرن دیگر نیز تجهیز خواهند شد.
امریکا گفته است که نیروهای امنیتی افغانستان به ویژه نیروهای هوایی این کشور را بیشتر تجهیز می‌کند. تاکنون دو چرخ‌بال بلک‌هاک امریکایی به نیروهای هوایی کشور تحویل داده شده است.
وزارت دفاع امریکا به‌تاریخ ۱۸ سنبله اعلام کرده است که نزدیک به ۱۵۰ چرخبال جنگی را تا پنج سال آینده به افغانستان کمک می‌کند. ارزش مجموعی این چرخبال‌ها ۱.۲۸ میلیار دالر تخمین زده شده است.

مشاهده در منبع اصلی