اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 5 جوزا , 1399

رییس‌جمهور غنی با نماینده‌ی خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان دیدار کرد

اطلاعات روز: رییس‌جمهور غنی روز دوشنبه، ۲۹ عقرب، با مارکوز پوتزیل، نماینده‌ی خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان در ارگ ریاست‌جمهوری دیدار کرد.
براساس خبرنامه‌ی ارگ، در این دیدار دو طرف روی موضوعات منطقه‌یی، تامین صلح و ثبات در افغانستان، استراتیژی جدید ایالات متحده‌ی امریکا برای آسیای جنوبی و افغانستان و موثریت آن، گفت‌وگو کردند.
نماینده‌ی خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان، استراتیژی جدید ایالات متحده‌ی امریکا برای آسیای جنوبی و افغانستان را مفید دانسته و حمایتش را از آن اعلام کرده است.
مارکوز پوتزیل گفته که آلمان خواهان صلح و ثبات دایمی در افغانستان است. او ضمن حمایت از پروسه صلح تحت رهبری و مالکیت افغانستان، از تداوم همکاری‌های کشورش در عرصه‌های مختلف اطمینان داده است.
آقای غنی ضمن تشکر از کمک و همکاری آلمان به افغانستان تاکید کرده که استراتژی جدید ایالات متحده‌ی امریکا برای آسیای جنوبی و افغانستان، برای ثبات منطقه مفید است و پس از اعلام این استراتژی باید از فرصت‌های ایجاد شده، استفاده‌ی مؤثر صورت گیرد.
استراتژی جدید امریکا به پاکستان به‌خاطر پناه دادن به گروه‌های تروریستی هشدار داده بود و همچنان بر حمایت بیشتر کشورها از افغانستان و افزایش نیروهای ناتو و امریکایی در این کشور تأکید کرده بود.
امریکا پناه‌گاه‌های تروریستان در پاکستان را غیر قابل تحمل خوانده بود. از جزئیات دیدار نماینده خاص آلمان برای افغانستان و پاکستان با رییس‌جمهور غنی استنباط می‌شود که آلمان موافق افزایش فشارها بر پاکستان بخاطر پناه دادن به تروریستان است.

مشاهده در منبع اصلی