اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 7 جوزا , 1399

جان باختن ۱۰ پولیس در حملۀ طالبان در فراه

فرمان‌دهی امنیه ولایت فراه می‌گوید، در حمله افراد گروۀ طالبان برپاس‌گاه‌های نیروهای امنیتی در این ولایت، ۱۰ پولیس جان باخته شده‌اند.
اقبال باهر، سخن‌گوی فرمان‎دهی امنیه ولایت فراه در صحبت با صدای امریکا جان باختن ۱۰ را تایید کرده و افزوده‌است که طالبان شب گذشته بالای چندین پاس‌گاه امنیتی حمله کرده‌اند.
آقای باهر می‌گوید که افراد طالبان بالای پسته‌های بازار فراه‌رود، مندوی، وسط مندوی، پل فراه‌رود و قرارگاه کندک شاه‌را حمله کرده‌اند که ۵ پولیس دیگر نیز زخمی شده‌اند.
‌سخن‌گوی فرمان‌دهی امنیه ولایت فراه می‌گوید که زدوخورد با طالبان تا صبح ام‌روز( یک‌شنبه، ۲۸ عقرب) جریان داشت و در نیتجۀ حمله آنان توسط نیروی های امنیتی عقب زده‌ شده‌اند.
آقای باهر در مورد تلفات گروه طالبان در حملۀ شان بالای پاس‌گاه‌های نیروهای امنیتی می‌گوید که در آنان در این حمله، ۱۵ کشته و زخمی شده داشته‌اند.
از سوی‌هم، اعضای شورای ولایتی فراه، تعداد جان باخته‌گان نیروهای امنیتی را ۱۱ تن و شمار زخمیان را نیز ۷ تن گفته‌اند.
هرچند اعضای شورای ولایتی فراه خاطر نشان ساخته‌اند که طالبان با خود یک مقدار سلاح و مهمات نیروهای امنیتی را با خود برده‌اند، اما طالبان در مورد تلفات و بردن سلاح نیروهای پولیس چیزی نفگته‌اند.
گفتنی‌ست که تلفات نیروهای امنیتی در سال جاری نسبت به افزایش تحرکات دشمنان افزایش یافته‌است.
فراه از جمله ولایت‌های ناامن افغانستان است که طالبان در سال جاری، شدیدترین حمله‌ها را بر شماری از ولسوالی‌های این ولایت داشته که توانسته تلفاتی را نیز بر نیروهای دولتی وارد نمایند.

مشاهده در منبع اصلی