اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

ستایش دبیر کل ناتو از نیروهای امنیتی افغانستان

ینس ستولنبرگ، دبیر کل ناتور در دیدار با عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور از قهرمانی‌‎های نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان در برابر طالبان، داعش و سایر گروه‌های تروریستی، قدردانی کرده‌است.
ریاست اجرایی می‌گوید که دیدار هردو طرف در حاشیۀ نشست بین‌المللی هالیفکس صورت گرفته و آقای عبدالله نیز از اعلام هم‌کاری و تعهدات تازۀ ناتو در نشست اخیر وزرای دفاع این سازمان در بروکسل استقبال کرده‌است.
ریاست اجرایی گفته‌است که در این نشست هم‌چنان روی آخرین وضعیت سیاسی- امنیتی، روابط منطقه‌یی، پرداختن به پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و طرح و برنامه‌های اصلاحی نیز با دبیر کل ناتو گفت‌وگو شده‌است.
از سوی‌هم، آقای ینس ستولنبرگ اظهار کرده‌است که کشورهای عضو ناتو هم‌کار دولت افغانستان است و خواهان تطبیق مولفه‌های راه‌برد تازۀ در این کشور می‌باشد.
او از پیش‌رفت‌های صورت گرفته در کشور اظهار رضایت کرده و گفته‌است که نیروهای امنیتی افغان، در سرکوب طالبان، داعش و هراس‌افگنان کارهای خوبی را انجام داده‌اند.
گفتنی‌ست که رییس اجرایی کشور با فرمان‌ده فرمان‌دهی استراتیژیک امریکا نیز در حاشیه نشست هالیفکس دیدار کرده‌است.
فرمان‌ده فرمان‌دهی استراتیژیک امریکا گفته‌است که در سفرش به کشورهای منطقه، پیام‌ راه‌برد تازۀ امریکا را به طور واضح منتقل داده‌است.
وی گفته‌است که اقدامات از سوی پاکستان از حرف تا عمل در بخش مبارزۀ مشترک علیۀ دشت‌افگنی، نابودسازی‌ پناه‌گاه‌های امن تروریستان صورت گیرد.

مشاهده در منبع اصلی