اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

حضور ۳۷ درصدی بانوان در هیأت اداری شوراهای ولایتی ۳۱ ولایت کشور

اطلاعات روز: انتخابات هیأت اداری شوراهای ولایتی ۳۱ ولایت روز شنبه، ۲۸ عقرب برگزار شد. نتایج انتخابات در این ولایت‌ها نشان می‌دهد که حضور بانوان در هیأت اداری شوراهای ولایتی ۳۷ درصد افزایش یافته است.
امار نشان می‌دهد که دو تن از بانوان در ولایات میدان وردک و دایکندی به حیث رییس، سه تن از بانوان در ولایات تخار، میدان وردک و پکتیکا به حیث معاون و ۷ تن از بانوان در ولایات، کابل، زابل، بادغیس، دایکندی، میدان وردک، قندوز و قندهار، به حیث منشی شوراهای ولایتی، انتخاب شده‌اند.
این بار تمامی اعضای هیأت اداری (رییس، معاون و منشی) شورای ولایتی میدان ورک بانوان انتخاب شده‌اند.
اداره ارگان‌های محلی می‌گوید که در بست ریاست‌های شورا‌های ولایتی ۵۱ فیصد، در بست معاونان ۶۲ فیصد و همچنین در بست منشی‌های شوراهای ولایتی ۶۶ فیصد تغییرات آمده است.
انتخابات هیأت اداری شورای‌های ولایتی، ولایات پنجشیر، غزنی و سرپل به دلیل تکمیل نبودن نصاب اداری برگزار نشده و قرار است در روزهای آینده برگزار شود.
اداره مستقل ارگان‌های محلی می‌گوید که با برگزاری انتخابات داخلی شورا‌های ولایتی و تغییر و تبدیل اشخاص، زمینه‌ی تحکیم صلح و ثبات پایدار و حاکمیت قانون، در سطح محلات فراهم می‌شود.
جدول زیر هیأت اداری جدید شوراهای ولایتی ۳۱ ولایت را نشان می‌دهد که اداره ارگان‌های محلی در اختیار اطلاعات روز قرار داده است.

مشاهده در منبع اصلی