اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 13 جوزا , 1399

وزیری: تحرکات تروریستان درسال جاری ۱۳ درصد افزایش یافته

دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی افغانستان، ام‌روز( شبنه، ۲۷ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت که در سال جاری، ۱۳ درصد تحرکات دشمنان افزایش یافته‌است.
سخن‌گوی وزارت دفاع این سخن را در واکنش به گزارش سازمان ملل متحده که نشان‌دهنده افزایش تلفات نیروهای دولتی نسبت به سال‌های گذشته‌است، به روزنامه‌نگاران ابراز کرد و خاطر نشان ساخت که تروریستان به هیچ یک اهداف‌شان در سال جاری نرسیده‌اند.
آقای وزیر گفت که دشمنان در سال جاری فکر می‌کردند که افغانستان را به مرکز تروریستی تبدیل نموده و تمام‌ شورای‌های خود را از پاکستان به این کشور انتقال دهند که به اهداف شان نرسیده‌‎اند.
وزیر افزود که تحرکات دشمنان برای رسیدن به اهداف شان نسبت به سال‌ گذشته، ۱۳ درصد زیاد بود، که به دلیل حمله‌ زیادشان، ۱۱ درصد افزایش تلفات نیز نسبت به سال قبل داشته‌اند.
وی نسبت به ناامنی اخیر در شماری از ولایت‌های شمالی و جنوبی افغانستان می‌گوید که ناامنی در کشور افزایش نیافته، بل‌که حمله‌های دشمنان در کشور افزایش یافته‌است.
آقای وزیر در عین حال از جامعه‌جهانی و کشورهای عضو ناتو خواست تا نیروهای امنیتی افغان را کمک نمایند، زیرا به گفتۀ وی، هراس‌افگنی نه تنها دشمن افغانستان بل‌که دشمن جهان نیز است‌.
سخن‌گوی وزارت دفاع ملی، اما دربارۀ آمار تلفات نیروهای دولتی، اطلاعات نه‌داد.
این درحالی‌ست که شماری از نهادهای خارجی و اعضای نماینده‌گان مردم در شورای ملی از تلفات نیروهای امنیتی در عملیات‌های گوناگون به دلیل نرسیدن تجهیزات برای شان انتقاد می‌کنند.
از سوی‌هم، نجیب دانش، سرپرست دفتر سخن‌گوی وزارت امور داخله افغانستان می‌گوید، در سال جاری، ۲ هزار عملیات از سوی معینیت مبارزه با مواد مخدر این وزارت در سراسر کشور راه‌اندازی شده که در نتیجه بیش از ۲ هزارو ۵۰۰ تن دست‌گیر شده‌اند.
به اساس گفته‌های آقای دانش، در بین دست‌گیر شده‌گان، ۶۴ کارمند اداره‌های خدامات عامه، ۵۰ خانم و ۱۳ اتباع خارجی نیز شامل‌‌اند.

مشاهده در منبع اصلی