اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 17 جوزا , 1397

برگزاری چهارمین کنفرانس ملی شهری در ارگ

چهارمین کنفرانس ملی شهری پیرامون مدیریت منابع آبی، محیط زیست، زلزله و مواد ساختمانی، شهرسازی و مسکن، زیربنا و ترانسپورتیشن، اقتصاد و فرهنگ شهری، حوادث طبیعی و مدیریت بحران در ارگ برگزار گردید.
در این کنفرانس محمد اشرف غنی رئیس جمهور کشور بیلانس وارداتی افغانستان را “کلانترین خطر” برای آینده این کشور خواند و گفت: “از دومیلیارد زیادتر موادغذایی وارد می‌کنیم، از یک میلیارد دالر زیادتر مواد غذایی و چیزهای دیگر وارد می‌کنیم، یکی از این ضرور نیست که از خارج بیاید”.
رئیس جمهورغنی کشور با تاکید بر مدیریت زمین، ایجاد پارک‌های صنعتی و سپردن آن به سکتور خصوصی افزود که باید کیفیت ساختمان‌های رهایشی افزایش و قیمت‌ها کاهش یابد.
همپنان، وی به ایجاد بانک اطلاعات زمینی، جلوگیری از غصب زمین، برنامۀ واضح برای اصلاحات در شاروالی‌ها و تبدیل شدن ساحات غیرپلانی به ساحات پلانی تأکید کرد.
به گفته رییس جمهور، در سه سال آینده ۷۵۰ میلیون دالر در پروژه میثاق شهروندی به مصرف می‌رسد که سبب رشد متوازن در تمام نقاط افغانستان خواهد شد.
در این کنفرانس اشرف غنی رئیس جمهور کشور، مقام‌های بلند رتبه دولتی، نمایندگان سکتورخصوصی و فعالان مدنی اشتراک ورزیدند و برای دو روز دیگر نیز در پوهنتون پولی تخنیک کابل، ادامه می‌یابد.
قابل یاد آوریست که سومین کنفرانس ملی شهری، به تاریخ ۱۷ و ۱۸ ماه عقرب سال گذشته خورشیدی در کابل برگزار گردیده بود.

مشاهده در منبع اصلی