اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

برف‌کوچ در کنر جان ۱۰ تن را گرفت

اطلاعات روز: مقام‌های محلی ولایت کنر در شرق کشور می‌گویند که برف‌کوچ در ولسوالی چپه‌دره این ولایت جان ۱۰ تن به‌شمول زنان و کودکان را گرفته است.
عبدالغنی مصمم، سخن‌گوی والی کنر گفته است که عصر روز پنج‌شنبه سقوط برف‌کوچ در روستای لندرلان ولسوالی چپه‌دره جان تمامی شش عضو یک خوانده را گرفته است.
آقای مصمم افزوده که برف‌کوچ دوم صبح روز جمعه زمانی رخ داده که مردم محل برای نجات گیرماندگان زیر برف‌کوچ آنجا رفته بودند. به گفته‌ی او، در این رویداد چهار تن کشته و هشت تن دیگر زخمی شده‌اند.
آقای مصمم افزوده که این آمار ممکن است بالا برود و آنان اداره‌ی مبارزه با رویدادهای طبیعی را هدایت داده‌اند که به زودترین فرصت به محل رفته و برای نیازمندان کمک کند.
باشندگان منطقه لندرلان گفته‌اند که تلاش‌ آن‌ها برای دورکردن برف با بیل و کلنگ تاکنون نتیجه نداده است.
ولسوالی چپه‌دره ناامن است و حضور گسترده مخالفان مسلح در این ولسوالی باعث شده که حکومت محلی نتواند به گیرماندگان برف‌کوچ کمک‌رسانی کند.
از سوی دیگر؛ پنج‌شنبه‌شب در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار نیز ریزش باران جان سه تن را گرفته است. هم‌چنان باشندگان محل گفته‌اند که ۱۵۰ مواشی نیز در نتیجه‌ی ریزش باران سنگین تلف شده‌اند.
نقاط مختلف کشور در هفته‌ی جاری شاهد بارندگی و برف‌باری‌های سنگین بوده است. راه شماری از ولسوالی‌های مناطق سردسیر و دوردست در اثر بارش‌های سنگین برف مسدود شده است.

مشاهده در منبع اصلی