اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 11 جوزا , 1399

قحط الرجال نیست که همین وزیران سرکار می بودند

بسیاری از آگاهان سیاسی پارلمان را برای عزل وزیران سرزنش می کنند. آنها بر این باور هستند که عزل وزیران وضعیت را از آنچه بود بدتر کرده است و بودن وزیران بهتر از نبودن شان است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)،عارف رحمانی عضو مجلس نمایندگان در برنامه «گفتمان» در خصوص عزل وزیران توسط پارلمان بیان داشت: اگر صداهای مختلف از پارلمان افغانستان وجود نمی داشت، اشرف غنی به تنهایی وضعیت را بسیار به مراتب بدتر می ساخت. به این معنا که تصمیماتی اتخاذ می شد که در شأنش نبود.

وی افزود: ما اعضای پارلمان مکلف هستیم مطابق ضوابط دموکراتیک و اصل تفکیک و تهدید قوا ماموریت خود را انجام دهیم. وقتی می بینیم در کابینه افغانستان چند وزیر محترم، پول های گدایی ملت را به دلایلی که ما می فهیم، خودشان هم می فهمند و مردم هم می فهمند، از جمله دلایل فساد، اینها بودجه را به مصرف نمی رسانند. ما باید چکار کنیم؟

رحمانی گفت: به نظرم یکی از بهترین تصمیماتی که مجلس نمایندگان گرفت این بود که همین وزرا را برکنار کرد، ولی حالا اگر یک مسوولیت شناسی قانونی و اخلاقی می بود رییس جمهور باید به سرعت در ظرف پانزده روز نامزد وزرای جدید را معرفی می کرد. در افغانستان قحط الرجال نیامده که همین وزیران فقط برسر کار باشند.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی