اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 حوت , 1398

امکان ارسال مربیان امارات متحده عرب و قطر به افغانستان درچوکات ناتو

منابع خبری بین المللی  – باختر25 عقرب
ناتو می‎گوید، ظرف شش هفته آینده، شماری از مربیان نظامی را در افغانستان خواهد داشت که در این کشور به آن‎ها نیاز است.
منشی عمومی ناتو می‎گوید، این سازمان پس از چند ماه تلاش توانست تا برای آموزش نیروهای امنیتی افغان، مربیان نظامی کافی جستجو کند.
ینس ستولتنبرگ گفت، تعدادی از نظامیان خارجی به افغانستان فرستاده می‎شوند که جنرال جان نیکلسن قوماندان عمومی نیروهای مسلح امریکا و ناتو در افغانستان، آن را می‎خواست.
نیکلسن گفته بود که نزدیک به ۱۶ هزار مربی اضافی در افغانستان نیاز است تا مأموریت آموزش نیروهای امنیتی افغان را خوب به پیش ببرند.
ستولتنبرگ دیروز در مصاحبه با خبرگزاری اسوشیتد پرس گفت، ناتو شمار مربیان نظامی در افغانستان را از ۱۳ هزار به ۱۶ هزار افزایش می‎دهد.
منشی عمومی ناتو تأکید می‎کند، نظامیان ناتو در جنگ سهم نمی‎گیرند و هدف این نیروها آموزش قوای خاص افغان و تقویت نیروهای هوایی این کشور می‎باشد.
او در ادامه پیرامون وضعیت امنیتی افغانستان ابراز نگرانی کرد و اظهار داشت که چالش‎ها زیاد اند، اما همزمان گفت که پیشرفت زیادی هم صورت گرفته‎است.
به‌گفته ینس ستولتنبرگ منشی ناتو، قوای امنیتی افغان جلو حملات شورشیان طالب و جنگجویان گروه‎های افراطی را گرفته‎اند و آن‎ها را نگذاشته اند تا کنترول مرکز کدام ولایت افغانستان را به دست گیرند.
به‌گفته وی هدف امسال طالبان این بود تا حداقل بر یکی از ولایات افغانستان تسلط پیدا کنند، اما به هدف خود نرسیدند.
ستولتنبرگ گفت، راه مناسب برای ثبات افغانستان آموزش نیروهای افغان است تا آن‎ها در کشور شان امنیت را تأمین کنند.خلیل

مشاهده در منبع اصلی