اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 10 جوزا , 1399

عبدالله: در راهبرد تازۀ امریکا به پناه‌ گاه های تروریستان به طور جدی پرداخته شود

داکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور در ادامۀ دیدارهایش از نهادها و مقام‌های امریکایی، با جنرال مک‌ماستر، مشاور امنیت ملی رییس جمهور امریکا روی تحولات اخیر نظامی و سیاسی در کشور گفت‌وگو کرده‌است.
ریاست اجرایی می‌گوید که آقای عبدالله با مشاور امنیت ملی امریکا در دفتر کار وی دیدار کرده و از تلاش‌ها و حمایت گشتردۀ رییس جمهور ترامپ از مردم و دولت افغانستان قدردانی کرده‌است.
در این دیدار هردو طرف روی تطبیق عملی راه‌برد تازه امریکا در قبال افغانستان و مبارزه با دهشت‌افگنان هم‌چنان گفت‌وگو نموده‌ و آقای ماستر افزوده که پس از اعلام استراتیژی جدید یک رابطۀ نزدیک بین کابل و واشنتگتن به وجود آمده‌است.
مشاور امنیت ملی امریکا بر نابودی هراس‌افگنان، مبارزه علیه گروه‌های تروریستی، تقویت قوای مسلح و تقویت مردم سالاری در افغانستان تاکید کرده و افزوده که در کنار سایر متحدانش، از افغانستان نیز حمایت خواهد کرد.
وی نیز گفته‌است که پیام واشنتگتن به هراس‌افگنان و حامیانش واضح و روشن است و اما جزئیات بیش در این مورد نه داده‌است.
در عین حال، رییس اجرایی کشور ابراز امیدواری کرده که راه‌برد جدید امریکا علاوه بر پیام واضح برای تروریستان و حامیان‌شان، به قضیه پناه‌گاه‌های تروریست‌ها و حمایت آن‌ها به طور جدی پرداخته شود.
از سوی‌هم، آقای عبدالله نیز در این تاکید کرده‌است که حکومت وحدت ملی متعهد به برگزاری انتخابات شورای ملی، شورای ولسوالی‌ها و سپس انتخابات ریاست جمهوری می‌باشد.
در مقابل امریکا تعهد کرده‌است که از یک انتخابات شفاف و عادلانه در افغانستان حمایت همه‌جانبه خواهد کرد.

مشاهده در منبع اصلی