اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، سه شنبه, 6 جوزا , 1399

وزارت دفاع دستور حملۀ متقابل بالای نظامیان پاکستانی را صادر کرد

وزارت دفاع ملی به نیروهای ارتش دستور داده تا در برابر حمله‌ها و موشک‌های نظامیان پاکستانی دست به حملۀ متقابل بزنند.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع ملی در گفت‌گویی با رادیوی آزادی می‌گوید حکومت با سازمان ملل و پاکستان هم به تماس شده و به تمام قوت‌هایش دستور داده تا از هرطرفی که نظامیان پاکستانی فیر کردند، در هر حدی که توان دارند پاسخ‌شان را بدهند.
آقای وزیری در این گفت‌گو می‌گوید این برای افغانستان قابل قبول نیست و از هرچه در توان دارد استفاده خواهد کرد تا جلو راکت‌های پاکستان گرفته شود.
راکت‌پراگنی‌های پاکستان از چندسال به این‌طرف در بخش‌های مرزی میان دو کشور جریان دارد و نظامیان پاکستانی صدها راکت از آن طرف خط دیورند به خاک افغانستان پرداب می‌کنند.
گفته می‌شود از مدت چهارروز به این‌طرف این راکت‌ها افزایش یافته‌اند و شلیک توپ‌خانه و سلاح سنگین به بخش‌های سرحدی سبب شده تا ۲۰۰ خانه‌واده در ولایت‌های کنر و ننگرهار خانه‌های‌شان را ترک کنند.
سخن‌گوی وزارت دفاع ملی به آزادی می‌گوید اکنون نیروهای مستقر در مرز نیازی به اجازه ندارند و بدون هدایت اگر از طرف پاکستان از هرجایی به خاک افغانستان انداخت می‌شود، قطعاتی که آن‌جا هستند حق دارند جواب‌شان را بدهند و دفاع کنند.
در سال‌های اخیر حکومت از مجراهای دپلماتیک و از طریق وزارت خارجه و سفارت افغانستان در پاکستان نیز خواسته این مشکل را حل کند اما هیچ نتیجه‌یی در پی نداشته‌است.

مشاهده در منبع اصلی