اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

کسری 7 میلیون دالری بودجه کمک های زمستانی

آمادگی ها برای کمک های زمستانی در چهار ولایت آغاز شده است و در جستجوی تامین 7 میلیون دالر کسری بودجه کمک های زمستانی هستیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، سید حسین عالمی بلخی، وزیر مهاجرین امروز چهارشنبه 24 عقرب 96 در کنفرانس "مهاجرت، فرصت ها و چالش ها" گفت: براساس تفاهم نامه ها و اعلامیه های توافق شده کسانیکه کیس های آنها قبول نشده اخراج اجباری شدند.

بلخی بیان کرد: از ابتدای روی کار آمدن حکومت وحدت ملی تاکنون نزدیک به 2 میلیون مهاجر و پناهنده داوطلبانه به کشور عودت کرده ند و حکومت توانسته است اعتماد مهاجرین و پناهندگان را برای بازگشت داوطلبانه جلب و بر تطبیق اولویت عودت داطلبانه مصون کامیاب باشد.

وزیر مهاجرین با بیان اینکه میزان داوطلبانه بازگشت کنندگان نسبت به سال گذشته کاهش یافته است اظهار کرد: دوام ناامنی ها در اثر تهدید تروریزم بین المللی، عدم توجه لازم به خدمات زیربنایی، عدم سرمایه گذاری کافی در پروژه های انکشافی درعرصه مهاجرت و کاهش کمک های نقدی از عوامل اساسی کاهش عودت داوطلبانه است.

وی درخصوص آمار بیجاشدگان نیز تصریح کرد: آمار بیجا شدگان داخلی نسبت به سال گذشته کاهش یافته است ؛ در سال جاری مجموع بیجاشدگان به 4 لک و 17 هزار و242 نفر می رسد که از این تعدد 97 زهار و 818 نفر به مناطق خود بازگشت کرده اند و فعلا در حال آمادگی برای کمک های زمستانی هستیم.

بلخی افزود که آمادگی ها برای کمک های زمستانی در چهار ولایت آغاز شده است و در جستجوی تهیه 7 میلیون دالر کسری بودجه کمک های زمستانی می باشیم.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی