اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 عقرب , 1397

ایتالیا برای محو پولیو در افغانستان ۴,۳ ملیون یورو کمک کرد

اطلاعات روز: دولت ایتالیا برای محو پولیو و بهبود وضعیت تغذی اطفال زیر سن ۵ سال در افغانستان، ۴,۳ ملیون یورو کمک کرد. از جمله‌ی پول کمک شده، ۲,۵ ملیون برای محو پولیو و ۱,۸ ملیون برای بهبود کیفیت خدمات غذایی اطفال زیر ۵ سال اختصاص داده شده است.
رابرتو کنتونی سفیر ایتالیا در افغانستان امروز سه‌شنبه ۲۳ عقرب در کابل گفت که این کمک به اطفال افغانستان فرصت می‌دهد که صحتمند باشند و در زندگی‌شان پیشرفت کنند.
این بسته‌ی کمکی برای محو پولیو و بهبود وضعیت تغذی در افغانستان در نظر گرفته شده است. به گفته‌ی سازمان صحی جهان (WHO) برای ریشه‌کنی پولیو در افغانستان تلاش‌های زیاد شده و پیشرفت قابل توجه صورت گرفته است.
داکتر ریک پیپرکورن نماینده سازمان صحی جهان در افغانستان گفت: «افغانستان مدت‌ها تلاش و کار کرده که فلج اطفال را ریشه‌کن کند؛ این کمک سخاوتمندانه نقش مهمی در برداشتن گام بعدی برای محو پولیو در کشور ایفا خواهد کرد.»
براساس گزارش یونسف، ۴۱ درصد اطفال در افغانستان از قدکوتاهی رنج می‌برند و بیشتر از ۱.۲ ملیون مبتلا به سوءتغذیه هستند.
آدیلا خودر، نماینده یونسف در افغانستان گفت بهبود وضعیت تغذی اطفال در افغانستان از اولویت‌های یونسف شمرده می‌شود.
به باور وی زمانی که اطفال در کودکی به غذاهای مقوی دسترسی نداشته باشند، نمی‌توانند طبق معمول رشد کنند و اینطوری افغانستان یکی از منابع باارزش خود که کودکان هستند را از دست می‌دهد.
فلج اطفال یک بیماری وویروسی است که قابل درمان نیست و از سال ۱۹۸۸ اقدام جهانی برای ریشه‌کنی آن آغاز شد و از آن سال تا به حال، موارد ابتلا به این بیماری به میزان بیش از ۹۹ درصد کاهش یافته است. نیجریه، افغانستان و پاکستان تنها کشورهای هستند که هنوز با این ویروس درگیر‌اند.

مشاهده در منبع اصلی