اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 7 جوزا , 1397

کمک ۴٫۳ میلیون یورویی ایتالیا جهت محو پلیو و تغذیه اطفال به افغانستان

دولت ایتالیا اعلام کرده‌است که به‌خاطر نابودی مرض پولیو و به‌بود تغذیه اطفال زیر سن ۵ سال در افغانستان، ۴٫۳ میلیون یورو کمک کرده‌است.
رابرتو کنتونی، سفیر ایتالیا در افغانستان می‌گوید، درحال حاضر از مجموعی پول کمک شده، ۲٫۵ میلیون یورو به حساب صندوق وجهی برای اطفال ملل متحد و سازمان صحی جهان انتقال داده‌ شده‌است.
وی افزود که این دو سازمان در بخش تهیه چارپوب پلان ملی اظطراری عملی پولیو کار می کنند تا از سرایت این مرض به افغانستان جلوگیری صورت و متباقی پول در بخش به‌بود و پوشش کیفیت خدمات تغذی اطفال زیر سن به مصرف خواهد رسید.
سفیر ایتالیا گفت که این کمک برای اطفال افغانستان فرصت می‌دهد تا صحت‌مند بوده و چانس پیش‌رفت در زنده‌گی برای‌شان مساعد گردد تا در آیندۀ مصدر خدمت به هم‌قطاران شان گردند.
در عین حال، نماینده سازمان صحی جهان در افغانستان افزود که این کشور از مدت‌ها کار نموده تا کشوری عاری از پولیو داشته باشد که این کمک نقش مهمی در برداشتن گام بعدی برای محور مرض فلج کودکان در این کشور دارد.
از سوی‌هم، نمایندۀ یونیسف در کشور خاطر نشان ساخته که اگر به مرض پولیو در افغانستان توجه نشود، این کشور یکی منابع باارزشش را که اطفال‌ست، از دست خواهد داد.
این درحالی‌ست که به تازه‌گی رییس یونیسف در جنوب آسیا از موجودیت ویروس پلیو در کشور اظهار نگرانی کرده و افزوده بود که زیادترین نشانه‌ها پولیو در میان کشورهای دارندۀ این مرض، در افغانستان به ثبت رسیده‌است.
یونیسف گفته‌است سپین‌ بولدک از مناطق سرحدی بین افغانستان و پاکستان از جمله مکان‌های‌ست که بیش‌ترین نشانه‌های مرض پولیو در آن دیده شده و نقط عطف جهانی برای نابودی این مرض هم آنجا می‌باشد.
گفتنی‌ست که افغانستان، پاکستان و نایجریا از جمله کشورهای‌اند که تا هنوز مرض پولیو در آن‌ها وجود دارد که ده‌ها هزار کودک در این سه کشور به این مرض مبتلا می‌باشند.

مشاهده در منبع اصلی