اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 30 عقرب , 1397

سرپرست وزارت دفاعی ملی : دشمن به تکتیک های جدید رو اورده است

کابل باختر ۲۲ عقرب
سرپرست وزارت دفاع ملی میگوید که دشمن به تکتیک های جدید رو آورده  مگر این  شیوه ها وتکتیک ها برای ما روشن شده است.
طارق شاه بهرامی سرپرست وزارت دفاع ملی در حالی از تکتیک های جدید گروه های تروریستی سخن میگوید که در این اوخر این گروه  با انجام حملات پیچیده باعث بروز تلفات سنگین انسانی شده اند.
بهرامی خود مپذیرد که حملات مخالفان مسلح در سالروان نسبت به سال گذشته سیزده در صد افزایش یافته است.
وی میگوید که حملات گروه های تروریستی در هفت ماه گذشته افزایش یافته و در این مدت، تروریستان شدیدترین حملات را بالای مردم و نیروهای امنیتی انجام داده اند.
به گفته  طارق شاه بهرامی میزان حملات گروه های مخالف مسلح در سال جاری نسبت به زمان مشابه سال گذشته سیزده درصد افزایش یافته است.
وی با اشاره به تغییر شیوه جنگی گروه های تروریستی در افغانستان گفت: تروریست ها با استفاده ازموتر و وسایط زرهی بمب گذاری شده در ماه های اخیر تلفات سنگینی انسانی را بباورده  اند  و میزان تلفات گروه های تروریستی در افغانستان نیز یازده درصد افزایش را نشان میدهد.
سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان با اشاره به برگزاری نشست وزرای دفاع ناتو در بروکسل خاطرنشان کرد: اعضای سازمان ناتو تعهد کردند که کمک های خود را به افغانستان ادامه خواهند داد و نیز سه هزار سرباز تازه نفس دیگر به این کشوراعزام خواهند کرد.
وی افزود: وزرای دفاع ناتو همچنین از افغانستان تعهد گرفته اند که در برابر فساد اداری و مالی با قاطعیت مبارزه کند.
بهرامی همچنان گفت در ماه های اخیر تروریستان حمله های انتحاری و گروهی را در اماکن مذهبی و عمومی در کابل و شماری از ولایت های افغانستان راه اندازی کرده اند  واین یک تکتیک جدید است که از سوی گروه های تروریستی به کار میرود.
اما سرپرست وزارت دفاع ملی میگوید نیروهای امنیتی با تاکتیک گروه های تروریستی آشنایی دارند و راه های را برای مقابله  با این گونه تاکتیک  ها در پیش گرفته اند.
وزارت دفاع ملی میپذیرد که  در بیست ولایت کشور جنگ ادامه دارد و ده ولسوالی از کنترول دولت خارج است.
در همین حال این وزارت از راه اندازی عملیات های پلان شده در برخی از ولایت ها و اراده برای واپس گیری آن  واحد های اداری که از کنترول خارج شده اند نیز سخن میگویند.ختم/ عبدالخالق

مشاهده در منبع اصلی