اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

بزرگان خوست : رسانه ها باید برای تحکیم وحدت ملی کار کنند

کابل باختر ۲۲ عقرب
شماری ازمتنفذین ٬ بزرگان ونمایندگان ولایت خوست امروز حین ملاقات باسر پرست وزارت اطلاعات وفرهنگ خواستارخاتمه بخشیدن به نشرات مبتذل شماری از رسانه های تصویری شده تاکید کردند که رسانه ها باید روحیه وحدت وهم پذیری میان اقوام باهم برادر در کشور را ترویج کنند.
به گزارش اژانس باختر: شماری از متنفذین ٬بزرگان نمایندگان  ولایت خوست امروز با پوهاند محمد رسول باوری سر پرست و معین فرهنگی وهنر های  اطلاعات وفرهنگ دیدار کردند.
آنها یاد آور شدند که شماری از رسانه ها تصویری به جای ترویج همگرایی ٬ تحمل پذیری وتقویت روحیه وحدت ملی ٬در تقابل مردم کشور سهم دارند .
همچنان آنها با نشرات مبتذل وترویج فرهنگ بیگانه ٬در برابر ارزش های فرهنگی دراین کشور قرار گرفته اند. نیروهای امنیتی ودفاعی ما را که در دفاع وحراست از ارزش های ملی قرار دارند دست کم میگیرند وبرای قربانیان این نیروها که در جنگ علیه دشمنان کشور جان میدهند از استعمال واژه شهید خوداری مینمایند.
به همین ترتیب برخی از رسانه ها به گونه  منفی تبلیغ نموده ٬اسرار امنیتی را فاش ساخته وآب به آسیاب دشمن میریزند و قسمی نشرات دارند که باعث تضعیف روحیه ملی در میان جوانان کشور میشوند.
این نمایندگان ضمن آنکه از وزارت اطلاعات وفرهنگ خواستند که به چنین ناهنجاری ها که گریبانگیر برخی از رسانه ها در کشور است خاتمه بخشند. از سر پرست وزارت اطلاعات وفرهنگ درخواست کردند تا برای کنفرانسی برنامه ریزی نماید که در آن عرف، عنعنات، فرهنگ، اقوام مختلف کشور به بحث گرفته شود وزمینه ساز همدلی وهمگرای میان اقوام باهم برادر در این کشور گردد
ومردم خوست حاضر اند تا از چنین یک کنفرانس در شهر شان میزبانی نمایند.
پوهاند رسولی در پاسخ به خواست های نمایندگان خوست یاد آور شد که وزارت اطلاعات وفرهنگ خود را بانی آزادی بیان وفرهنگ  اصیل این کشور میداند متعهد به حمایت از مطبوعات رسالتمند است واز کار رسالتمندانه رسانه ها حمایت میکند اوهمچنان وعده سپرد که وزارت اطلاعات وفرهنگ در اخیر سال جاری هجری خورشیدی برای برگزاری چنین یک کنفرانس را  در ولایت خوست برنامه ریزی خواهد کرد.  نوریه (زیوری)

مشاهده در منبع اصلی