اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 5 جوزا , 1397

اظهار همدردی رییس جمهور غنی با مردم ایران و عراق

محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان از بابت وقوع یک زلزلۀ خطرناک در مرز ایران و عراق که در آن صدها تن کشته و زخمی شده‌اند، با مردمان آن دو کشور ابراز هم‍‌‌‌دردی خود را بیان نموده‌است.
دفتر رسانه‌های ارگ ریاست جمهوری می‌گوید که آقای غنی بابت روی‌داد زلزلۀ اخیر در عراق و ایران، که در نتیجۀ خسارات مالی وجانی به شهروندان آن کشورها، وارد نموده‌است، متاثر گردیده‌است.
رییس جمهور کشور با صدور پیامی، مراتب تسلیت و هم‌دردی خود را به نماینده‌گی از دولت و مردم افغانستان به دولت و مردم عراق و ایران ابراز داشته و به‌ خانه‌واده‌های قربانیان این روی‌داد، صبر و به مجروجین شفای عاجل استدعا نموده‌است.
گفتنی‌ست که حوالی ساعت ساعت ۱۰ شب گذشته، یک زمین لرزه در نقاط سرحدی بین عراق و ایران به وقوع پیوسته که بر باشنده‌گان ولایت‌های مرزی، خسارت مالی و جانی وارد نموده‌‎است.
به اساس آخرین گزارش‌ها از ساحۀ روی‌داد، تا هنوز در این زمین لرزه، ۲۰۵ کشته و بیش از ۲۵۰۰ تن دیگر زخمی شده‌اند.
وزارت داخله ایران پس از وقوع این حادثه اعلام کرد که بیمارستان‌های سیار در ساحه ایجاد گردند و زخمیان روی‌داد در ساحه، تداوی گردند.
اداره‌های زمین‌شناسی قدرت این زمین لرزه را ۷٫۵ ریشتر گفته بود و علاوه کرده بوده‌اند که یکی از بزرگ‌ترین زلزله‌های تا به حال در این مناطق بوده‌است.

مشاهده در منبع اصلی