اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 جوزا , 1397

گفت‌وگوی کرزی با سفیر روسیه در مورد برگزاری لویه‌جرگه‌ی عنعنوی

اطلاعات روز: حامد کرزی، رییس‌جمهور پیشین با الکساندر مانتیتسکی، سفیر روسیه در کابل دیدار و دو طرف روی برگزاری لویه‌‌جرگه‌ی عنعنوی گفت‌وگو کرده‌اند.
دفتر حامد کرزی با نشر خبرنامه‌یی می‌گوید که این دیدار روز شنبه، ۲۰ عقرب انجام شد و دو طرف روی برگزاری لویه‌جرگه‌ی عنعنوی و تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی بحث و گفت‌گو کردند.
در خبرنامه آمده است که «در این دیدار هردو جانب روی برگزاری لویه‌جرگه‌ی عنعنوی و تلاش‌ها برای برگزاری انتخابات پارلمانی بحث و گفت‌وگو کردند.»
آقای کرزی در سال‌های اخیر روابط گرم با روسیه دارد و در ماه‌های اخیر دیدارهای مختلف با مقام‌های روسی داشته است. در مقابل، روابط کرزی با ایالات متحده‌ی امریکا تیر شده است، تاجایی که اخیراً آقای کرزی امریکا را به همکاری با داعش در افغانستان متهم کرد.
هرچند جزئیات گفت‌وگوی کرزی با سفیر روسیه در مورد برگزاری لویه‌جرگه‌ی عنعنوی معلوم نیست، اما اخیراً گفته‌های وجود دارد که آقای کرزی در تلاش برگزاری لویه‌جرگه‌ی عنعنوی است تا از طریق آن به‌نحوی قدرتنمایی کند.
همچنان در روزهای اخیر آقای کرزی سرگم دیدار با سفیران کشورهای مختلف بوده است، از جمله روز یک‌شنبه، ۲۱ عقرب با سفير اتحاديه‌ی اروپا در افغانستان ديدار و هر دو طرف در مورد «حالات جارى در افغانستان و منطقه» گفت‌وگو کردند.

مشاهده در منبع اصلی