اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 23 عقرب , 1397

هیئت رهبری و کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ 27 هزار سی سی خون اهدا کردند

کابل باختر21 عقرب
هیئت رهبری و کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز 27 هزار سی سی  خون شان را برای منسوبان نیازمند نیروهای امنیتی و دفاعی کشور اهدا کردند .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر: پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ حین اهدای خون گفت که دربسیار ازگوشه های کشور جنگ بالای مردم افغانستان تحمیل شده است که درنتیجه آن شماری از هموطنان و به خصوص نیروهای امنیتی ، زخمی میشوند.
اوافزود کسانیکه درخطوط جنگ اشتراک کرده نمی توانند ، یک راه دیگر این است که ازطریق اهدای خون شان زنده گی منسوبان نیازمند نیروهای امنیتی کشور را نجات دهند.
وزیراطلاعات وفرهنگ خاطرنشان ساخت که هیئت رهبری و  کارکنان کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطرحمایت ازنیرو های امنیتی و دفاعی کشور وسهمگیری درکارزار اهدای خون به نیروهای امنیتی ودفاعی کشور، امروز خون اهدا کردند.  
همینگونه پوهنیارسیده مژگان مصطفوی  معین مالی ، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات فرهنگ نیز حین اهدای خون، از کارمندان آن وزارت و سایرمردم افغانستان خواست که با اهدای خون شان ازنیرو های امنیتی و دفاعی کشورو آسیب دیده گان حوادث حمایت کرده و جان های آنان را نجات دهند.
همچنان عنایت الله هاشمی رییس بانک خون درکنار آن که از سهمگیری هیئت رهبری و کارمندان وزارت اطلاعات وفرهنگ درکارزار اهدای خون به نیرو های امنیتی ودفاعی کشور و مجروحان حوادث قدردانی کرد ، خاطرنشان ساخت که با اهدای خود جان کسانی را نجات میدهد که با مرگ دست و پنجه نرم میکنند و در راه دفاع از کشور می رزمند.
او گفت : کسانیکه خون اهدا میکنند به فشاربلند خون مبتلا نمی شوند و کسانیکه از نفس تنگی رنج میبرند با اهدای خون این مشکل آنان نیزرفع میشود.
گفتی است که سلسله اهدای خون درنهاد های مربوط وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز ادامه خواهد یافت .  مومنه

مشاهده در منبع اصلی