اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

بهرامی: تمام وزیران دفاع ناتو تایید کردند که بالای پاکستان فشار زیاد شود

وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید وزیران دفاع کشورهای عضو ناتو تایید کردند که بالای پاکستان باید فشار بیش‌تری وارد گردد.
طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع ملی افغانستان که هفتۀ گذشته در نشست وزیران دفاع عضو ناتو در بروکسیل اشتراک کرده بود، پس از چاشت روز یک‌شنبه(۲۱ حمل) در یک نشست خبری در کابل، در مورد نتیجۀ آن نشست به رسانه‌ها پاسخ گفت.
آقای بهرامی هرچند از پاکستان به گونۀ واضح نام نبرد، اما یادآور شد در کنفرانس بروکسیل تمام اعضای آن تایید کردند که در کشور هم‌سایه که تروریزم را حمایت می‌کند، باید فشار زیاد شود تا دیگر تروریستان را حمایت نکند و به گونۀ مطلق لانه‌های‌شان پاک شود.
بهرامی به خبرنگاران گفت با تجربه‌یی که ما و شما متاسفانه از عمل‌کرد کشور همسایۀ خودداریم، از یک‌طرف به نتایج کنفرانس‌های گذشته باید امیدوار و خوش‌بین باشیم و از جانب دیگر از مردم و وطن خود دفاع کنیم.
به گفتۀ سرپرست وزارت دفاع، روحیۀ این کنفرانس بسیار مثبت بوده و در مورد افغانستان و پاکستان یک پیام واضح وجود داشته که هم از حمایت تروریستان دست بکشد و هم لانه‌های امنی که به تروریستان فراهم شده، نابود شوند.
او ضمن اظهار امیدواری از این‌که فشارها بر پاکستان نتیجه دهد، گفت پالیسی دولت این است که اگر یک گام[پاکستان] صادقانه طرف ما بیاید، دو گام پیش می‌رویم ولی محتاط هستیم که درجۀ صداقتش چقدر است.
طارق شاه بهرامی کنفرانس بروکسیل را یک کنفرانس خوب و با نتیجه عنوان کرده گفت که از لحاظ سیاسی و نظامی از موضع برحق دولت افغانستان حمایت صورت گرفت.
سرپرست وزارت دفاع در مورد اظهارات اخیر گلبدین حکمت‌یار که جنگ افغانستان را جنگ قومی خوانده بود، اظهار داشت چیزی که به ما مربوط می‌شود، جنگ افغانتسان قومی نیست و نیروهای امنیتی هر روز به خاطر نگه‌داری و حفاظت افغانستان قربانی می‌دهند.

مشاهده در منبع اصلی