اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، چهارشنبه, 30 عقرب , 1397

امریکا ۵۸ چرخبال بلک هاوگ به افغانستان می دهد

به اساس گزارش‌ها، ایالات متحده امریکا اعلام کرده‌است که ۵۸ چرخ‌بال بلک‌هاوگ تا هفت سال دیگر به نیروهای هوایی افغان می‌دهد.
مقام‌های نظامی امریکا می‌گویند که تحویلی ۵۸ چرخ‌بال جنگی بلک‌هاوگ و شمار دیگر از آنان تا سال ۲۰۲۴ میلادی به نیروهای هوایی افغان داده خواهد شد.
جنرال الکسمی لوگو، یکی از مربیان ماموریت حمایت قاطع در صحبت با یک روزنامه نظامی گفته‌است که آموزش خلبانان برای چرخ‌بال‌های بلک‌هاوگ که قرارست به نیروهای امنیتی افغان داده شود، ادامه دارد.
در عین حال مقام‌های نظامی امریکا هم‌چنان علاوه کرده‌اند که به طور کامل، نیروهای امنیتی افغانستان تا سال ۲۰۲۴ صاحب ۱۵۰ چرخ‌بال بلک‌هاوگ خواهند شد.
به اساس اظهارات مقام‌های نظامی امریکا، ۵۸ چرخ‌بال که قرارست به نیروهای هوایی افغان داده شوند، با امکانات بسیار پیش‌رفته به‌مشول راکت‌انداز مجهز می‌باشد که در حمله‌های هوایی از آن‌ها استفاده می‌شوند.
گفتنی‌ست که ۵۸ چرخ‌بال، به اساس یک برنامۀ وزارت دفاع امریکا جهت تقویت نیروهای هوایی افغان داده می‌شود که ارزش مجموعی آنان، تقریبا یک میلیارد دالر گفته شده‌است.
از سوی‌هم، مسؤولان نظامی امریکا مستقر در افغانستان نیز در اواخر، بر حمله‌های هوایی برای هدف قرار دادن پناه‌گاه‌های گروه‌های هراس‌افگن در کشور تاکید کرده‌اند.
ماموریت حمایت قاطع در افغانستان چندی قبل نیز در گزارشی خاطرنشان ساخته بود که حمله‌های هوایی در سراسر کشور به گونه‌یی بی پیشینه‌یی افزایش یافته و نیروهای هوایی افغان نیز در این عملیات‌ها اشتراک می‌کنند.

مشاهده در منبع اصلی