اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 24 عقرب , 1397

کاهش خشونت در سال آینده در افغانستان به پاکستان ربط دارد

جنرال جان نیکلسون، فرمان‌دۀ نیروهای امریکایی و حمایت قاطع در افغانستان می‌گوید کاهش خشونت در سال اینده در افغانستان به پاکستان ارتباط می‌گیرد.
این جنرال امریکایی در گفت‌گویی با صدای امریکا گفته‌است که اگر اسلام‌اباد به دشمنان اجازه دهد در پناه‌گاه‌های امن‌شان در پاکستان حضور داشته باشند، سال سخنی در پیش رو خواهد بود.
این جنرال ارشد امریکایی گفته‌است که امیدوار هستیم خشونت‌ها در سال اینده کاهش یابد، اما فکر می‌کنم خیلی زود است در این باره چیزی گفته شود و بیش‌تر تحقق این امر به پاکستان ارتباط می‌گیرد که فشار را بر دشمن اعمال کند.
به گفتۀ نیکلسون، اگر پاکستان اجازه دهد هراس‌افگنان خود را در پناه‌گاه‌های امن‌شان احیای مجدد کنند، سال دشواری پیش رو خواهد بود.
اما او گفته‌است که نظامیان افغانستان و امریکا علیه گروه طالبان در میدان جنگ خواهند ایستاد و این گروه هستند که سال بدی را در پیش رو خواهند داشت.
آقای نیکلسون در این گفت‌گو با صدای امریکا در مورد بحث‌ها پیرامون اقدامات پاکستان علیه هراس‌افگنان نیز گفته‌است که در این مورد به گونۀ سری میان مقام‌های امریکایی و پاکستان بحث خواهد شد.
فرمان‌دۀ نیروهای امریکایی در افغانستان گفته‌است که اگر پاکستان علیه هراس‌افگنان اقدام جدی کند در این صورت پاداش خواهد یافت در غیر آن، به نفعش نخواهد بود.
او در مورد نگرانی روسیه از افزایش حضور داعش در افغانستان و نفوذ در آسیای میانه نیز گفته‌است که این روایت نادرست است، چون جنگ‌جویان گروه داعش از سوریه به افغانستان نمی‌آیند و تهدیدی ناشی از سرازیرشدن‌شان به آسیای میانه وجود ندارد.
فرمان‌دۀ نیروهای امریکایی خاطرنشان ساخته که نیروهای ویژۀ افغانستان و امریکا نبرد سختی را علیه داعش در افغانستان دنبال می‌کنند.

مشاهده در منبع اصلی