اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، پنج شنبه, 24 جوزا , 1397

اعزام سه‌هزار سرباز اضافی به افغانستان/ استقبال وزارت دفاع افغانستان از تصمیم افزایش سربازان ناتو

اطلاعات روز: وزارت دفاع افغانستان از تصمیم جدید سازمان ناتو مبنی بر افزایش سربازان‌شان در این کشور استقبال کرده و گفته است که این نیروها در میدان‌های جنگ اعزام نخواهند شد.
روز پنج‌شنبه، ۱۸ عقرب، وزاری دفاع کشورهای عضو ناتو در بروکسل تصمیم گرفتند تا سه هزار سرباز تازه‌نفس به افغانستان بفرستند.
ینیس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو گفت که ۲۷ کشور عضو ناتو تعهد سپرده‌اند که شمار سربازان‌شان را در ماه‌های آینده در افغانستان از ۱۳ هزار تا به ۱۶ هزار افزایش دهند.
دبیرکل ناتو بر حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان به‌ویژه کماندوها و نیروهای هوایی تأکید کرد. او افزود که سربازان فرستاده شده به میدان‌های جنگ اعزام نمی‌شوند بلکه از نیروهای امنیتی افغانستان در امر مبارزه با هراس‌افگنی پشتیبانی می‌کنند و همچنان این نیروها را آموزش می‌دهند.
وزارت دفاع افغانستان گفته نیروهای تازه‌نفس ناتو، نظامیان کوماندو و پولیس مرزی و نظم عامه که به ارتش مدغم می‌شوند را آموزش خواهند داد.
از سوی دیگر دبیرکل گفت که پاکستان نقش کلیدی دارد تا به هراس‌افگنان اجازه ندهد که قلمرو این کشور را به مخفیگاه‌های‌شان مبدل سازند.
دولت وزیری، سخن‌گوی وزارت دفاع افغانستان با استقبال از این تصمیم سازمان ناتو گفته است: «کشورهای عضو ناتو و امریکا که سربازان تازه‌نفس می‌فرستند، برای ما ضروری است، زیرا قول اردوی کماندو، پولیس سرحدی، نظم عامه، قوت‌های هوایی به تربیه، آموزش و تقویه ضرورت دارند از همین‌رو ضرورت این سربازان می‌رود.»
آقای وزیری همچنان در مورد تصمیم ناتو در قبال پاکستان گفته است که همه‌ی کشورهای عضو ناتو می‌خواهند بر پاکستان فشار بیاورند و اگر پاکستان حمایت از تروریستان را قطع نکند، امریکا در خاک این کشور اقدام نظامی علیه تروریستان خواهد کرد.

مشاهده در منبع اصلی