اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

آغاز مرحله دوم چاپ و توزیع ۱۳۵ میلیون جلد کتاب تعلیمی

اداره انکشاف بین‌المللی امریکا مرحله دوم چاپ و توزیع ۱۳۵ میلیون جلد کتاب تعلیمی را به ارزش ۷۵ میلیون دالر امریکایی از طریق وزارت معارف افغانستان آغاز می‎کند.
هوگو لارنس شارژدافیر خاص سفارت امریکا در مراسمی‎که به همین منظور در کابل برگزار شده بود، گفت که در این مرحلۀ دو ساله به تعداد ۱۳۵ میلیون جلد کتاب تعلیمی به همکاری وزارت معارف افغانستان چاپ و توزیع می‎گردد.
شارژدافیر خاص سفارت امریکا در کابل گفت:”هدف این پروژه چاپ ۱۳۵ میلیون جلد کتاب درسی و رهنمایی می‎باشد که بالای آن ۷۵ میلیون دالر مصرف میاید، اگر این پروژه به‌گونه درست آن تطبیق گردد در کیفیت معارف تغییرات قابل ملاحظه رونما خواهد شد.”
عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه حکومت هنگام سخنرانی در این نشست پروژه چاپ و توزیع کتاب‎های درسی و رهنمایی برای معلمین و شاگردان را در جهت معیاری شدن آموزش مهم خوانده و روی تطبیق بهتر آن تأکید کرد.
رئیس اجرائیه  گفت: “این یک گام مهم است از طریق این پروژه ما می‎توانیم مشکلات در بخش معارف را شناسایی و از آن جلوگیری کنیم. مشکل بزرگ در بخش معارف مسئله کمبود کتاب‎ها می‎باشد.”
این پروژه بخشی از ادامه پروژه چاپ و توزیع کتاب‎های است که مرحله اول آن از سال ۲۰۱۱ تا سال ۲۰۱۶ میلادی از سوی حکومت افغانستان و اداره انکشاف بین‌المللی امریکا به هدف چاپ و توزیع کتاب‎های مکاتب به زبان‎های دری، پشتو و انگلیسی انجام گردید.
از طریق این پروژه کتاب‎های درسی و کتاب‎های خاص رهنمایی برای شاگردان صنوف اول تا دوازدهم مکاتب چاپ و توزیع می‎گردد.

مشاهده در منبع اصلی