اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، یکشنبه, 20 عقرب , 1397

نیروهای ناتو در تامین امنیت انتخابات با نیروهای افغان کمک می کنند

ینس ستولنبرگ، دبیر کل ناتو اعلام کرده‌است که نیروهایش آماده‌اند تا در بخش تامین امنیت انتخابات افغانستان با نیروهای دولتی آن کشور کمک نمایند.
دبیر کل ناتو این سخنان را در جریان یک کنفرانس خبری در مقر این سازمان بیان کرد و افزود که نیروهای تازه نفس به افغانستان فرستاده خواهند شد تا نیروهای امنیتی افغان را آموزش دهند و آنان در بخش تامین امنیت انتخابات آماده گردند.
آقای ستولنبرگ گفت که نیروهای ناتو پس از این در افغانستان نقش جنگی را نخواهند داشت، بل‌که نیروهای امنیتی افغان را آموزش و پرورش خواهند داد.
وی در بخش دیگر از سخنانش گفت که گروه‌های هراس‌افگن در افغانستان به هدف‌های‌شان نخواهند رسید و تاکید کرد که نیروهایش تا زمان نابودی آنان در این کشور باقی خواهند ماند.
او گفت که سازمان ناتو نیروهای دفاعی و امنیتی افغان جهت مبارزه با طالبان حمایت می‌کند و علاوه کرد که آنان بیش‌تر از گذشته قوی شده و هراس‌افگنان در سال جاری نتواسته‌اند که مرکز کدام ولایت را تصرف نمایند.
گفتنی‌ست که آقای ستولنبرگ از آمار مشخص نیروها که قرار است به افغانستان بفرستد چیزی نگفته، اما افزوده که شمار نیروهایش در این کشور افزایش خواهد داد.
افغانستان از جمله‌ کشورهای است که در محور توجه ناتو قرار دارد و این سازمان در تلاش‌ست تا شعله‌های جنگ را در این سرزمین جنگ‌زده خاموش نمایند.

مشاهده در منبع اصلی