اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، جمعه, 18 جوزا , 1397

بخش نظامی کشور را زورمندان اداره می کنند

اداره سیگار برای بازسازی افغانستان هشدار داده است که اگر در روند جلب و جذب نیروهای امنیتی توجه جدی نشود ممکن تا پایان سال روان میلادی شمار افراد نفوذی گروه های مخالف مسلح در صفوف این نیروها افزایش یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، زلمی وردک آگاه مسایل سیاسی در برنامه «چشم انداز» گفت: این حرف تازه ای نیست که سیگار می زند که در صفوف بخش های نظامی نفوذ مخالفین وجود دارد از سال های گذشته گفتیم که اگر صفوف نظامی از بخش زورمندان نجات پیدا نکند، نفوذ دشمن در صفوف داخلی زیاد می شود. کسانی که در راس قدرت نظامی کشور قرار دارند، کسانی را در این بخش ها می گمارند که با آنان رابطه دارند . متاسفانه بخش های نظامی ما، ملی نیستند بلکه به شکل رابطه ای قومی و سیستم تقسیمی است و بیشتر توسط زورمندان اداره می شود.

وی افزود: بنابراین دشمن نفوذخود را پیدا کرده است. چرا که جنگ ما جنگ استخباراتی است. استخبارات همیشه کوشش می کنند که خود را در جاهایی جابجا کرده بتوانند تا بتوانند ضربه ای بسیار قوی را بر مخالف خود وارد کنند. بر این اساس این موضوع از سابق در نظام کشور ما بوده است و متاسفان نظامی های ما خود اجازه داده اند که دشمن نفوذ زیادی در امنیت ما داشته باشد.

کد (30)

مشاهده در منبع اصلی