اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، شنبه, 26 عقرب , 1397

حکمتیار: همه را به آزادی از اجنبی دعوت می کنم

حفظ امانت سترگ کاروان مبارزه برای دفاع از ارزش های کشور به ایمان بلند و آمادگی برای قربانی ضرورت دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی افغانستان (afghanpaper)، گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی قبل از ظهر امروز چهارشنبه 17 عقرب 96 در نشستی در تالار لوی جرگه حضرش را به عنوان رهبر حزب اسلامی جشن گرفت و یکبار دیگر از بیگانگان در افغانستان نالید و گفت: بیگانه پرستان نمی گذارند افغان ها به جنگ پایان دهند و به صلح و امنیت دست یابند.

حکمتیار بیان کرد: کاروان مبارزه برای دفاع از ارزش های کشور خود را تا اینجای کار رسانده و اکنون زمام این کاروان و حفظ این امانت در دستان جوانان مومن است و انتظار داریم که این کاروان را به سرمنزل مقصود برسانید و هشیار باشید که حفظ این امانت سترگ و ادای دین به عزم راسخ، ایمان بلند و آمادگی برای قربانی ضرورت دارد.

رهبر حزب اسلامی برای ساخت کشوری مستقل، آزاد و فارغ از جنگ ابراز امیدواری کرده و گفت: تمامی اقوام کشور باید در کنار هم برادروار زندگی کرده و از حقوق مساوی برخوردار باشند و یک حکومت منبعث از اراده مردم و خادم صادق داشته باشیم، ازاینرو همه را به برادری، آزادی از اسارت اجانب و صلح و برادری دعوت می کنم.

وی تصریح کرد: باید تاریخ درخشانمان را زده کنیم و به آنانی که در راه جنگ با برادر هموطنشان با تجاوزگران کنار آمدند و دستاوردی جز ننگ و نفرین نداشتند می گویم که گناه کنار آمدن با دشمن، جنگ با هموطن و سازش با اشغالگران را جبران کنید و با حمایت از روند صلح و احترام به ارزش های دینی و ملی به این هدف نایل می شوید.

حکمتیار افزود: اعتیاد، فرار از کشور، غصب زمین، بیکاری، مداخلات بیرونی در امور کشور، سربازگیری از میان نیازمندان و ده ها مشکل دیگر همه یک راه حل دارد و آن پایان بخشیدن به جنگ و خلا قدرت کسانیکه به ادامه جنگ اصرار دارند و ادمه آن ماموریت شان است.

کد (26)

مشاهده در منبع اصلی