اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

حمله گروهی طالبان بر مرکز تربیوی پولیس در میدان وردک با تلفات سنگین عقب زده شد

فرمان‌دهی امنیه میدان وردک می‌گوید، حوالی ساعت ۷ شب گذشته، گروهی از طالبان بالای مرکز تربیوی پولیس این ولایت حمله کرده‌است که پس از دو ساعت نبرد، با تلفات سنگین حملۀ شان عقب رانده‌ شد.
جنرال احمد فهیم قایم، فرمان‌ده امنیه میدان وردک می‌گوید، طالبان قصد داشته‌اند که در هنگام ادای نماز و صرف طعام بر مرکز تعیلمی دشت‌توپ پولیس ولسوالی سیدآباد این ولایت حمله‌کنند که برای رسیدن به این هدف‌شان، دست‌کم دو حمله کننده، حمله‌های انتحاری را انجام داده‌اند.
آقای قایم می‌گوید که طالبان حمله انتحاری نخست را با استفاده از یک موتر نوع تونیس در مقابل دروازۀ شمالی، حمله دوم را در زیر دیوار استنادی به هدف تخریب دیوار احاطوی و قرار بود که حمله کننده سوم نیز مواد انفجاری همراه‌اش در نزدیک در ورودی مرکز تربیوی پولیس انجام دهد که قبل از رسیدن به آنجا، ازپا درآورده شد.
او افزود، طالبان توانسته‌اند که پس از حمله‌های انتحاری، دیوارهای محافظتی مرکز تربیوی پولیس را از بین ببرند و با نیروهای امنیتی وارد درگیری شوند.
به اساس اطلاعات آقای قایم، نیروهای امنیتی نیز در اسرع وقت از مرکز میدان شهر به ساحۀ روی‌داد رسیده‌اند و پس از دو ساعت درگیری توانسته‌اند که حملۀ طالبان را با تلفات سنگین عقب بزنند.
او افزود که طالبان در این دیگری دوساعت، ۱۵ تن اعضای خود را از دست داده و در حملۀ گروهی طالبان بر مرکز تربیوی پولیس به نیروهای امنیتی کدام آسیبی نرسیده‌است.
آقای قایم می‌گوید که فرمان‌دهی امنیه میدان وردک قبل از این آگاهی حاصل نموده بوده‌اند که هراس‌افگنان بالای مرکز تربیوی پولیس دشت‌توپ ولسوالی سیدآباد حمله می‌کنند که خوش‌بختانۀ نیروهای امنیتی جواب دندان‌شکن به آنان داده‌اند.
میدان وردک از جمله‌های ولایت‌های مرکزی و همسایه کابل است که گروه‌ طالبان در بخش‌های از این ولایت هراز‌گاهی دست به حمله‌های تهاجمی بر پاس‌گاه‌های امنیتی می‌زنند.
به اساس اطلاعات مسؤولان امنیتی در میدان وردک، نیروهای دولتی در پاسخ به هر حملۀ گروه‌ طالبان توانسته که تلفات سنگین به آنان وارد نمایند.

مشاهده در منبع اصلی