اولین جستجوگر پیشرفته افغانستان ، دوشنبه, 21 جوزا , 1397

حمله بر تلویزیون شمشاد واقعی نبوده است

«طاهر زلاند» مدیر مسوول تلویزیون شمشاد اعلام کرد که پس از انفجار در ورودی ساختمان این تلویزیون، کارمندان از محل کارشان به بیرون انتقال یافتند.

این سخنان در حالی ابراز شد که یکی از کارمندان این تلویزیون اظهار داشت در این حمله ۲۰ نفر از کارمندان این تلویزیون زخمی و دو محافظ امنیتی این شبکه تلویزیونی نیز کشته‌ شده‌اند.

سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای از عدم مداخله و ارتباط این گروه در حمله به تلویزیون شمشاد خبر داد اما گروه تروریستی داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفت.

ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به این حمله تاکید کرد که حملات تروریستی نمی‌تواند آزادی بیان در این کشور را محدود کند زیرا از بزرگترین دستاوردهای این کشور محسوب می‌شود.

در همین حال یک گزارش تایید ناشده می رساند که حمله بر تلویزیون شمشاد از داخل تلویزیون صورت گرفته و هیچ حمله بیرونی بر این تلویزیون نشده است.
شب گذشه یکی از مراجعین تبلیغاتی به این تلویزیون به خبرنگار افتخاری ما در کابل گفت که درگیری داخلی باعث تشدید جنگ در داخل تلویزیون گردیده است.

وی ادامه داد که فردی با فرد دیگری درگیر شده و پس از مشاجره نارنجکی (بمب دستی) را بسوی دیگری پرتاب کرد که منفجر نشد و وی نارنجک دومی را انداخت که باعث انفجار گردید و سپس درگیری مسلحانه شروع شد.

وی تاکید کرد که هیچ مهاج بیرونی وارد تلویزیون شمشاد نشده و این یک درگیری داخلی بوده است که به آن رنگ و بوی حمله طالبانی داده شده است.

لازم به ذکر است که تلویزیون شمشاد یکی از رسانه های قومی پشتونی بوده که معمولا از اهداف طالبان حمایت و پشتیبانی کرده است.

کد (4)

مشاهده در منبع اصلی